Úspech znamená mať čisté plecia!

uspech-1Byť dnes úspešným  človekom, to je snom mnohých, čo si budeme nahovárať. Výborne platená práca, rýchly kariérny postup, uznanie spolupracovníkov aj okolia. Znie to nádherne. Cieľ moderného človeka. Akoby nás vyrábali na páse, ktorý beží a beží, vypľúvajúc do obehu nových a nových Terminátorov. Kdeže svalnaté prototypy robotov – moderný človek je sám o sebe Terminátorom vlastných morálnych zásad. A nielen tých.

A kto nás v takom hojnom množstve vyrába? Spoločnosť. Ten malý čip v našej hlave zvaný „priebojnosť” pod vplyvom výrobcov tvorí unikátnu chybu v programe, vďaka ktorej sme ochotní preskákať si cestu k sláve po cudzích chrbtoch. uspech-2A často sa veru nesnažíme našľapovať opatrne.

A aj keď by si človek myslel, že je pánom vlastnej situácie, pravdou naďalej zostáva, že sme obyčajnými otrokmi systému. Systému, ktorí sme sami krstili šampanským a ktorý oslavujeme ako druhé narodeniny v roku. Hlavným pravidlom toho samozvaného biznisu je totiž špiniť a zostať čistým. Hlavný princíp a súčasne aj definícia všetkých tých nechutne bohatých, ktorí sa zviezli ku svojej kreditnej karte po klzkej šmykľavke potu druhých. Dnešná cena za úsmev na trhu pomaly stúpa a dopyt je veľký, zatiaľ čo jeho ponuka klesá vďaka nedostatku dôvodov smiať sa. Príčina? Ľudia sa prestali tešiť z vecí obyčajných, alebo ak sa aj tešia, tá „obyčajnosť” má buď značku BMW, alebo zaručene aspoň niekoľko núl za jednotkou. To, čo je prirodzene okolo nás, komplikovane hľadáme v ešte komplikovanejších veciach. A ak sa nedopracujeme k pre nás často nesplniteľnému cieľu, prichádzajú na scénu depresie, ktoré ešte väčšmi prehĺbia ignoranciu voči skutočne dôležitým veciam a hodnotám. A čo to je? To, myslím, aj sami viete. Veď predsa vysoká pozícia v práci či plná peňaženka vám na staré kolená ani ten pohár vody s láskou nepodajú.

autor článku: Mário Lorenc
zdroj foto: workwithclairegalea.com, asiansinglesolution.com

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.