Babylonská veža v Kuchyni

zoltan_balazsV Divadle Andreja Bagara chystajú ďalšiu novinku. Koncom januára sa divákom predstaví hra britského dramatika Arnolda Weskera – Kuchyňa.

.

Autor napísal hru v roku 1959, stále je však aktuálna. Ak sa rozhodnete na hru ísť, ocitnete sa v zákulisí jednej reštaurácie – v jej kuchyni. Miestnosť plná ľudí najrôznejších národností, vierovyznaní, pochádzajúcich z rôznych sociálnych vrstiev vytvárajú rušné mravenisko.

Hraničné stavy, vybičované emócie: nenávisť, priateľstvo, láska, strach, zrada, žiarlivosť… to všetko vytvorí atmosféru fascinujúceho sveta pod pokrievkou prikrývajúcou ľudské vzťahy a spoločnosť. Svet kuchyne sa stane pomyslenou babylonskou vežou.

Na režisérsku stoličku si tentokrát sadol Zoltán Balázs z Maďarska. Dramaturgiu pripravila Judit Góczán v spolupráci s lektorkou dramaturgie Sylviou Huszár, scénu a kostýmy Péter Polgár, choreografiu András Szöllösi.

dab-kuchyna

V hlavných úlohach sa predstavia: Gabriela Dolná, Kristína Greppelová, Daniela Kuffelová, Alena Pajtinková, Eva Sakálová, Ľudmila Trenklerová, Kristína Turjanová, Martin Fratrič, Juraj Hrčka, Matúš Krátky, Juraj Loj, Martin Nahálka, Milan Ondrík, Peter Oszlík, Jakub Rybárik a Ivan Vojtek starší.

Stretneme sa v Štúdiu Divadla Andreja Bagara 21. januára 2011 na premiére inscenácie Kuchyňa.

web-banner_kuchyna


autorka článku: Lenka Káčerová
foto: Collavino, Divadlo Andreja Bagara
Článok bol pripravený pre spravodajský portál www.nitra24.sk.

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.