Ako si zlepšiť vyhliadky na budúcnosť?

lukas-jakubicka-na-stazi-v-cairo-v-spolocnosti-alcatel-lucentKaždý študent by sa chcel po skončení štúdia dobre zamestnať, najlepšie v odbore, ktorý vyštudoval. Ideálom je, ak vás práca baví a dobre vám za ňu platia. Realita je však často iná a ako absolventi ste v mnohých prípadoch nútení robiť to, čo vás nebaví, za plat, ktorý ste si ako vzdelaní ľudia predstavovali podstatne inak.

Vzdelanie a teoretické znalosti z univerzity nestačia. Zamestnávatelia hľadajú väčšinou tzv. hotových ľudí, ktorí majú praktické skúsenosti. Prázdne miesta v životopise alebo skúsenosti s pozíciou čašníka asi nikoho neoslnia. Kde však získať počas školy skúsenosti, ktoré budú neskôr užitočné? Ako sa uplatniť v konkurencii ďalších stoviek študentov, ktorí majú rovnaké vzdelanie ako vy? Niekedy stačí len chcieť a vedieť využiť tú správnu príležitosť. Niekoľko z nich ponúka študentská organizácia AIESEC.

Okrem toho, že AIESEC sprostredkováva zahraničné pracovné stáže pre študentov, ktorí na nich majú možnosť pracovať v odbore, ktorý študujú, a získať aj iné obohacujúce skúsenosti, ktoré stáž so sebou prináša. natasa-plulikova-na-stazi-v-indiiSamotná práca v tejto organizácii je pre študentov často prvým krokom k úspechu a odrazovým mostíkom, ktorý im umožňuje vstúpiť do sveta práce a vedieť sa v ňom orientovať. AIESEC spája študentov so svetom biznisu, umožňuje im stretávať sa so zaujímavými ľuďmi, lídrami spoločností zo Slovenska aj zo zahraničia, zažiť medzinárodné prostredie, tímovú prácu aj skúsenosť líderskej pozície. Možnosť byť súčasťou medzinárodnej organizácie, na ktorej riadení a fungovaní sa prakticky podieľate a v ktorej máte reálnu zodpovednosť, je veľmi užitočná.

Jedným z úspešných projektov, ktorý študenti z AIESEC už niekoľko rokov organizujú, sú Národné dni kariéry, najväčší veľtrh pracovných príležitostí na Slovensku. Prínosom sú aj mnohé konferencie a tréningy, na ktorých sa môžete veľa naučiť a na ktorých organizácii sa potom môžete aj aktívne podieľať.

Je pravda, že práca pre AIESEC je dobrovoľná a pracujete zadarmo, ale na druhej strane je investíciou do budúcnosti, vďaka ktorej sa dostanete k príležitostiam, ktoré by ste možno inak nemali. Ak teda máte popri štúdiu čas, snažte sa ho vo vlastnom záujme využiť zmysluplne a nebojte sa toho, že nebudete stíhať svoje povinnosti. Jedna z vecí, ktorú vás AIESEC môže naučiť, je zvládať aj to, o čom pochybujete. A možno budete prekvapení, ak toho potom budete stíhať oveľa viac ako predtým. Treba si len veriť a chcieť. Aká bude budúcnosť, záleží aj od prítomnosti, preto sa jej snažme pomôcť, ako sa dá.

Od začiatku letného semestra otvárame registráciu pre záujemcov o stáž a členstvo.

V rámci toho nás môžeš osloviť pri infostánku na tvojej fakulte, zúčastniť sa infomeetingu alebo sa zastaviť na našom office (ŠD Nová Doba, 4. Poschodie). Sleduj nástenky, nájdi si nás na Facebooku alebo na stránke webe AIESEC Nitra.

ndk-kapacity-su-na-ceste-k-vam

autorka článku: Katarína Gabalcová, AIESEC Nitra
foto: AIESEC Nitra

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.