Mladí nitrianski filantropi vyhlasujú Grantové kolo

mladi-nitrianski-filantropiSi mladý, kreatívny a chceš svojou snahou pomôcť ľudom okolo seba? Využi Grantový program a podaj si svoj projekt!

.

CIEĽ PROGRAMU

Podpora kreativity a šikovnosti mladých ľudí, ktorí majú nápad a chuť  podporiť prospešný účel a urobiť niečo zmysluplné pre svoje okolie. Zámerom grantového programu je motivovať mladých ľudí k väčšiemu záujmu o svoje okolie, dobrovoľníctvo, zlepšenie kvality života a dobročinnosť.

KTO MÔŽE ŽIADAŤ O GRANT

1. neformálne skupiny troch mladých ľudí vo veku 15 do 26 rokov (min. jeden z nich musí mať 18 rokov)
  2. mládežnícke organizácie

KRITÉRIÁ PROGRAMU

1. Projekt musí byť realizovaný mladými ľuďmi
  2. Projekt  má slúžiť širšej komunite ľudí (okoliu, mestu/obci, kraju…)
  3. Témy projektov, ktoré sa smú podporovať:
    ochrana a podpora zdravia
    – prevencia, liečba, resocializácia drogovo závislých v oblasti zdravotníctva a sociálnych služieb
    – podpora a rozvoj telesnej kultúry
    – poskytovanie sociálnej pomoci
    – zachovanie kultúrnych hodnôt
    – podpora vzdelávania
    – ochrana ľudských práv
    – ochrana a tvorba životného prostredia
    – veda a výskum
  4. Predkladaný projekt sa musí realizovať v nitrianskom kraji
  5. Projekty sa môžu realizovať od marca do augusta 2011
  6. Projekty propagujúce náboženské, politické, akékoľvek diskriminačné a protizákonné myšlienky budú ihneď vyradené!
  7. Maximálna výška grantu je 333 €
  8. Projekt musí byť napísaný v predtlačenom formulári Žiadosť o poskytnutie grantu a doručený do termínu uzávierky 18. 2. 2011
    –         buď elektronicky vyfarbi-svoj-svet(filantropi.nkn@gmail.com)
    –         alebo poštou na adresu: Nitrianska komunitná nadácia, Farská 5, 949 01 Nitra (v tento deň musí byť projekt už doručený)