Divadlo Autor

O tom, že Autor je v divadle len akýmsi polotovarom, nás presvedčil doc. Peter Pavlac na workshope Autorské dramatické písanie, ktorý prebehol 28. januára v rámci projektu Vzdelávanie divadlom.

Ako uviedol na začiatku prezentácie, celý workshop sa skladal z dvoch častí. V teoretickej sekcii definovali dramatického autora, jeho črty a úlohu v divadle, v praktickej časti sa venovali problematike tém, výnimočnosti a kompozície dramatického textu. Ťažisko tvorivých dielní sa však nieslo v tvorivých pokusoch aktérov zachytiť v jednom momente všetky dôležité okolnosti deja tak, aby to v konečnom dôsledku mohlo byť realizovateľné, či už na divadelných doskách, alebo filmovom plátne. Prezentácia prác študentov ukázala, že aj medzi sebou máme nádejných budúcich autorov dramatických textov.

Ak by ste sa aj vy chceli zúčastniť podobných akcií, aj v letnom semestri sa uskutočnia ďalšie workshopy v rámci projektu Vzdelávanie divadlom. Od 4. apríla začína Dramaturgická dielňa pod vedením docenta Petra Pavlaca, ktorý vyučuje na VŠMU v Bratislave na katedre divadelnej réžie a dramaturgie. Druhý aprílový víkend bude patriť Dielni scénickej hudby pod vedením lektora Mareka Piačeka a v dňoch od 6. – 8. mája sa uskutoční Scénografická dielňa s lektorom Petrom Janků.

Každý je srdečne pozvaný. Bližšie informácie o workshopoch, ako aj fotodokumentáciu, nájdete na oficiálnej stránke projektu: www.vzdelavaniedivadlom.ukf.sk

autorka: Lucia Holienčinová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.