Univerzita nakúpila notebooky

Pre doktorandov a mladých vedeckých pracovníkov do 35 rokov znamenal 1. február výrazne pozitívnu zmenu v ich pôsobení na UKF. Rektor Libor Vozár im odovzdal viac ako 400 nových notebookov.

Notebooky, zakúpené v rámci projektu „Rozvoj infraštruktúry so zameraním na IKT – podmienka pre vzdelávanie v 3. tisícročí”, majú prispieť k zvýšeniu kvality práce, vedeckej a publikačnej činnosti a k zabezpečeniu modernej úrovne výučby študentov. Tento krok je pre zlepšenie pracovných podmienok doktorandov a mladých vedeckých pracovníkov veľmi dôležitý, keďže doteraz boli nútení požičiavať si prístroje svojich kolegov alebo pracovať na pomerne zastaranej technike. Celkovo 417 notebookov univerzita zaplatila zo štrukturálnych fondov Európskej únie, jeden notebook stál približne tisíc eur.

autor článku: Boris Hostinský