IneKafe prebudilo klubovú scénu

vratkoPo ohlásenom ukončení fungovania a následnom nečakane úspešnom comebacku sa neopunková kapela IneKafe rozhodla vyraziť na klubovú tour. My sme sa v poslednú januárovú noc zúčastnili bratislavského koncertu, na ktorom „kafáčom” predskakovali dve mladé nitrianske kapely.

IneKafe už dávno dokázalo, že patrí medzi to málo kapiel, ktoré existujú, produkujú a hrajú hlavne pre svojich fanúšikov. Veď iba vďaka nim sa štvorica v zostave Vratko, Forus, Wayo a Dodo rozhodla vrátiť na scénu a vliať život do inak nudnej hudobnej produkcie slovenských interpretov. O ich comebacku a úspechu DVD z rozlúčkového koncertu si môžete prečítať v našom článku Posledné „kafíčko”. A keďže v príjemnom prostredí klubov sa dá s publikom zžiť najlepšie, chalani ohlásili 15 koncertov v troch slovenských a dvoch českých mestách a po rokoch sa s fanúšikmi stretli „face-to-face”. Vybrali sme sa teda aj my oprášiť staré spomienky a skúsiť, či si ešte pamätáme kedysi notoricky známe texty.

inekafe_borisPo príchode do priestrannej sály bratislavského Majestic Music Clubu sme sa ocitli v záplave násťročných, preto treba oceniť, že IneKafe svojou hudbou stále priťahuje aj mladšie ročníky, ktoré si časy najväčšej slávy kapely iba ťažko pamätajú. A ešte väčšie bolo naše prekvapenie, keď sme počuli mladé strapaté publikum zborovo spievať aj najstaršie skladby z demáčov „Situácia & Kachny”. V playliste nechýbali overené hity z najúspešnejších albumov a medzi novými skladbami sme sa dokonca dozvedeli, že kapela do konca roka plánuje vydať aj nové CD. Výborná šou, žiadne zbytočné reči a kopec skvelej muziky, asi tak by sa dal zhrnúť večer v spoločnosti IneKafe. Ak ste sa doteraz nezúčastnili, už si to môžete užiť iba 8. februára v Banskej Bystrici. Teda ak sa vám ujdú lístky, pretože tento koncert ako jediný zo všetkých nebol vypredaný, ale nemá od toho ďaleko.

Túto akciu sme si však užili aj vďaka dvom predkapelám, preto ich nesmieme zabudnúť spomenúť. Chalani z IneKafe zvolili pre výber predskokanov na klubovú tour zaujímavú taktiku. Nevybrali si garde v podobe jednej či dvoch predkapiel na celé turné, ale pred každým koncertom dali priestor niekomu inému. Nám sa pošťastilo vidieť v akcii dve kapelky od Nitry a veruže ich vystúpenia sme si naozaj užili. Najskôr atmosféru v klube rozprúdili The Paranoid, ktorých nedávno vydaný album krstili práve IneKafe. Pravdupovediac, pod označením sreamo sme čakali ukričaný, utrieskaný emo-pop-rock, ale na pozitívne prekvapenie nám to pripomínalo metalcore z produkcie Bullet For My Valentine. Štvorica chalanov to nadupaným a profesionálnym vystúpením poriadne rozbehla a štafetu po nich prebrala rocková skupina Borra. Od nášho rozhovoru so speváčkou Barborou sa síce pomenila zostava, ale nakopnuté tempo zostalo, a tak si bratislavské publikum mohlo okrem autorských skladieb vypočuť aj vydarené punkové covery – Song 2, Should I stay or should I go, Teenage dirtbag či dokonca „poloužáku” od Céline Dion My heart will go on. Môžeme byť radi, že práve v okolí Nitry máme takéto výborné kapely a keď sa na semester vrátite pod Zobor, odporúčame vám zúčastniť sa ich koncertov.

autor článku: Boris Hostinský
autorka foto: Dominika Babulicová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.