Konzolové a PC tituly v tomto štvrťroku

Prehľad hier jar 2011Herný svet je veľmi veľký a plný nebezpečenstiev. Teda, minimálne jedno nebezpečenstvo tu je – môžete sa v ňom pekne zamotať a „prepásť” vydanie hry, na ktorú túžobne čakáte. Aby sa to nestalo, prinášame vám opäť prehľad hier, ktoré v súčasnosti vyšli, alebo sa ich v krátkej dobe dočkáme.

Portal 2

Opäť sa vrátime do Aperture Science, kde nás známa GLaDOS znova bude testovať. Oproti prvému dielu sa dočkáme mnohých noviniek, ako sú vzduchové trubice, zrýchľovacie gély, akési vystreľovače, či elastické gély. Dôležitá by mala byť práca s prostredím, na ktorú sme v prvom diely narazili len veľmi okrajovo. Dej sa odohráva niekoľko rokov po prvom diely. Hlavná hrdinka Chell opäť precitá z kryogenického spánku a znova skúma, tentoraz už značne zmenenú a vo veľkej miere zničenú Aperture Sciene. V hre sa objavia aj dialógy. Tešiť sa môžeme na kooperatívny multiplayer, v ktorom nás čakajú úlohy špeciálne navrhnuté tak, aby sa bez kooperácie splniť nedali. Dôležitá bude zohranosť a komunikácia medzi oboma hráčmi.

Verzie: PC, Xbox360, PS3

Efekty v Portal 2

Tropico 4

Zahrajte sa znovu na diktátora na svojom vlastnom ostrove. Oproti tretiemu dielu sa dočkáme asi dvadsiatky nových budov, hroziť nám bude niekoľko živelných katastrof a budeme sa musieť prispôsobiť podmienkam rozvinutého importu a exportu. Ako El Presidente budeme plniť dvadsať misií, riešiť problémy s ministerskou radou a čeliť veľmociam mimo nášho štátiku. Tešiť sa môžete aj na implementáciu sociálnych sietí, ako je facebook a twitter, do hry. Budeme tak môcť zdieľať štatistiky, výsledky, achievementy ale aj obrázky z našej hry a porovnávať ich s údajmi svojich priateľov.

Verzie: PC

Mortal Kombat 2011

Ďalší diel jednej z najznámejších bojových hier nám opäť prinesie súboje medzi postavami ako Sub-Zero, Scorpion, Johnny Cage, Kung Lao, či Reptile, ale aj množstva postáv známejších skôr zo starších dielov hry. Môžeme očakávať zaujímavé arény ako sme už u série zvyknutí. Zabojujeme si na púšti, vo zvonici, či v lese. Séria sa opäť vracia k 2D bojovému systému, avšak ponúkne nám hru až pre štyroch hráčov súčasne a kupodivu aj hlboký príbeh.

Verzie: PlayStation 3, Xbox306

Homefront

Aké by to bolo, keby Kórea poslal na USA obrovské EMP bomby? To sa môžete dozvedieť z FPS akčnej hry Homefront, kde ako správny americký patriot spolu s odbojom bojujete proti Kórejskej invázií v blízkej budúcnosti. K dispozícií máte niekoľko jednoducho ovládateľných vozidiel a samozrejme aj zbraní. Hra obsahuje multiplayer pre 32 hráčov v ktorom sa zbierajú body. Tie sa dajú rozdeliť medzi 6 classov alebo ich môžete minúť na nakupovanie rôznych gadgetov. Zaujímavý je aj fakt, že hoci PC verzia hry bude obsahovať množstvo výhod oproti konzolovým verziám, Xbox 360 vyhral exkluzivitu oproti ostatným platformám. Hráči obľubujúci Xbox sa teda dočkajú patchov a nového obsahu skôr ako hráči iných platforiem.

Verzie: PC, PlayStation 3, Xbox360

Homefront bude plný akcie

Black Mirror/Posel Smrti III

Tretí diel českej klasiky si nesmie nechať ujsť žiadny milovník adventúr. Opäť hráme za Darrena, postavu známu z druhého dielu. Tentoraz je obvinený z vraždy na ktorú sa vôbec nepamätá. Okrem neho je v hre ešte jedna hrateľná postava. Tretí diel Posla Smrti ukončuje celý príbeh točiaci sa okolo tajomného hradu nad mestečkom Willow Creek. Hra bude komplete lokalizovaná v českom jazyku. O kvalitný preklad textov aj dabovanie postáv sa postarala spoločnosť TopCD. Posel Smrti 3 je dostupný v troch verziách vrátane zberateľskej edície.

Verzie: PC

autor článku: Marek Čabák
zdroj fotografie: zing.cz

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.