Derniéra inscenácie MODRÁ RUŽA

Modrá ružaDivadlo Andreja Bagara v Nitre uvedie posledné predstavenie klasickej slovenskej operety MODRÁ RUŽA s nezabudnuteľnými evergreenmi od hudobného skladateľa Gejzu Dusíka a libretistu Pavla Braxatorisa, ktorá bola uvedená v rámci monotematickej divadelnej sezóny slovenskej klasiky s názvom RODINNÉ STRIEBRO 2007/2008.

Klasickú operetu, pilier slovenskej hudobno-dramatickej tvorby, uviedlo DAB v Nitre  v netradičnom javiskovom spracovaní. Tvorcovia ponúkli príbeh plný veľkej lásky, intríg, ale aj honby za svetovým vynálezom a peniazmi. Neodmysliteľnou súčasťou sú známe Dusíkove šlágre, ich chytľavá melodika a ľahká zapamätateľnosť. Nádherné nesmrteľné melódie Gejzu Dusíka sú „okysličené” súčasnými úpravami a aranžmánmi skupiny Desmod.

Úprava predlohy z dielne Jozefa Bednárika, ktorý sa podpísal pod túto inscenáciu aj režijne pod pseudonymom J. B. Box, a dramaturga Svetozára Sprušanského sa stále snaží dokázať, že aj klasické operetné dielo sa po jeho „interpretačnom oprášení” môže stať príťažlivým javiskovým opusom súčasného repertoáru.

Modrá ruža

V hereckom obsadení operety MODRÁ RUŽA si diváci mohli vychutnať herecké, tanečné a spevácke umenie takmer všetkých hercov a herečiek umeleckého súboru nitrianskeho divadla.

75. repríza inscenácie Modrá ruža bude zároveň jej derniérou a na programe je v pondelok 16. mája 2011 o 18:30 hod vo Veľkej sále DAB.

tlačová správa DAB
autor fotografií: A. Sládek

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.