Antiplagiátorskú súťaž vyhral slovenský algoritmus

koniec-plagiatomAlgoritmus z dielne slovenských autorov, ktorý bude kontrolovať aj záverečné práce uložené v Centrálnom registri záverečných prác, je najlepším na svete. Stal sa víťazom súťaže antiplagiátorských algoritmov v rámci workshopu PAN 2011.

PAN workshop je súčasťou medzinárodnej konferencie CLEF, zameranej na podporu vedy a výskumu. Spomedzi 30 prihlásených tímov z celého sveta iba 11 dokázalo priniesť výsledky antiplagiátorského bádania v stanovenom termíne. V konkurencii desiatich prác obstálo riešenie zo Slovenska po všetkých smeroch najlepšie. Spoločnosť SVOP, ktorá je autorom algoritmu a zároveň dodávateľom kontrolného softvéru pre projekt CRZP, oznámila, že jej dielo zvíťazilo vo všetkých štyroch hodnotených kategóriách a celkovo až v 16 zo 17 hodnotených parametrov.

Riaditeľ spoločnosti Ján Grman považuje úspešný algoritmus za nový vývojový smer, ktorý rieši niektoré staršie obmedzenia antiplagiátorského systému. Práve preto by mal nahradiť už existujúci algoritmus v CRZP, ktorý kontroluje všetky záverečné (bakalárske, diplomové, dizertačné) a kvalifikačné (rigorózne, habilitačné) práce.

autorka článku: Dominika Babulicová
autor fotografie: Peter Raškovič

Zdieľajte článok

Komentáre:

One thought on “Antiplagiátorskú súťaž vyhral slovenský algoritmus

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.