Konzolové a PC tituly v lete

Druhý diel Zaklínača bude mať nový engine a krajšiu grafikuLeto je tu a s ním aj krásne, teplé dni. No nie vždy musí počasie vyjsť a občas môže prísť aj nečas. Presne v takýchto dňoch nie je nič lepšie, než sadnúť k počítaču alebo vašej obľúbenej konzole a zahrať si niektorú z herných noviniek.


Fable 3

Počítačová verzia Fable 3 obsahuje oproti minuloročnej konzolovej takzvaný hardcore mód, ktorým tvorcovia chceli vyriešiť „prílišnú ľahkosť” hry. Samozrejmé je aj vylepšenie grafickej stránky hry. Ako syn hrdinu z druhého dielu sa snažíte stať kráľom, keďže, ako to už býva, súčasný kráľ a váš brat je tyran. Cesta za kráľovstvom môže byť ťažká, stretnete sa so samotnou temnotou. Svet nám ponúka netušené možnosti, ako je napríklad kupovanie nehnuteľností a ich následné prenajímanie. A hlavne, po vašom boku máte verného psa, ktorý stvára rôzne psie kusy.

Verzie: PC

Zaklínač 2: Vrahovia kráľov

Obľúbený bielovlasý zaklínač Gerlat prichádza v úchvatnej grafike a s novým bojovým systémom. Hra je rozsiahlejšia, komplexnejšia a opäť nám rozpovie kvalitný príbeh temného poľského fantasy sveta. Erotických scén je v hre menej, ale zato sú podstatne lepšie spracované na rozdiel od maľovaných kariet z predchádzajúcej hry. Česká lokalizácia sa tentoraz obmedzuje len na titulky. Nemusíme prepínať medzi bojovými štýlmi a lektvary sa dajú piť už len počas meditácie.

Verzie: PC

Druhý diel Zaklínača bude mať nový engine a krajšiu grafiku

L.A. Noir

Príbeh o detektívovi v L.A. spracovaný do formy akčnej adventúry. Riešte prípady, hľadajte stopy, vypočúvajte ľudí a zažite si akčné prestrelky. Špecifikom hry je nová technológia snímania tváre, vďaka ktorej môžeme v hre pozorovať doteraz najdetailnejšie spracované emócie. Je to, akoby sme pozerali na film. Hra má zaujímavý príbeh. A dávajte si pozor na zbrane na strope. (spoiler :))

Verzie: PlayStation 3, Xbox306

Dirt 3

Tretí diel pretekárskej hry nás zavedie na prašné cesty a posadí za volant VRC áut, tentoraz aj v nočných pretekoch, a to pokojne aj za daždivého počasia či v treskúcej zime. Hra obsahuje nové módy a hlavne multiplayer. Navyše môžete robiť s autom rôzne akrobatické triky vo freestyle móde za asistencie Kena Blocka. Avšak treba si uvedomiť, že nejde o simuláciu, ale o arkádovú zábavu pre ľudí, čo nepotrebujú premýšľať nad vyvážením auta alebo nafúkaním pneumatík.

Verzie: PC, PlayStation 3, Xbox360

Vďaka výbornej grafike aj okolité prostredie pretekov pôsobí realisticky.

F.E.A.R. 3

Opäť tretí diel, tentoraz hororovej akčnej FPS hry. Znovu pôjdeme po stopách mystickej Almy, no tentoraz to nebude až také strašidelné ako skôr práve akčné. Dôraz sa v hre kladie na kooperáciu, čo je hlavným rozdielom oproti druhému dielu. Tretí diel ukončuje príbeh a odhaľuje posledné tajomstvá.

Verzie: PC, PlayStation 3, Xbox360

autor článku: Marek Čabák
zdroj fotografií: zing.cz

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.