Krása, ktorá neubližuje

pokusy-na-sebe-samom-su-ovela-zabavnejsie-ako-teoriaMladé študentky sa zvyčajne skrášľujú každý deň. Do školy, na brigádu, k priateľovi, na nákupy. Odkiaľ majú všetky ten správny grif? Niektoré to „odkukali” od starších súrodencov, rodičov, kamarátok. Určite sú však medzi nami aj také, a ja medzi ne patrím, ktoré tie správne ťahy v ruke úplne nemajú. A šance, že vám talent na krásne nalíčenie spadne z neba, sú mizivé. Ak nemáte dostatočne pevné nervy a dobré skúsenosti s metódou pokus – omyl, existuje jedno nenáročné riešenie. Navštívte profesionálov – maskérky či kozmetické poradkyne.

Moja priateľka ma zavolala na jedno stretnutie. „Bude to zábava, naučíš sa správne nalíčiť, dozvieš čo-to o výžive pokožky, dostaneš vzorky zdarma.” Mala pravdu. Okrem pozitívnej energie som načerpala mnoho skúseností, veľa som sa naučila a som si úplne istá, že mi už nikto nemôže povedať, že som sa dnes opäť príšerne zmaľovala. Sedenia sa zúčastnilo desať žien a dve kozmetické poradkyne. Ja, ako najmladší člen, som si celú akciu užila najviac. Už od začiatku som myslela na to, ako budem konečne ovládať, čo presne znamená nahé či večerné líčenie. Dospelé ženy, ktorým pri deťoch príliš veľa času určeného na „stepovanie” pred zrkadlom nezostáva, zase ocenili nápady, ako skryť kruhy pod očami či začínajúce vrásky. Na začiatku sme dostali pár dobre mienených rád ohľadom starostlivosti o pleť, mnohé z nás veľakrát používajú nesprávne krémy a škodia tým hlavne samy sebe. Počas zvyšných dvoch hodín sme sa každá vlastnoručne nalíčili podľa vlastného vkusu, na záver sme si urobili menší test osobnosti na základe odtlačku pier. Všetky sme sa príjemne cítili a odchádzali sme viac než spokojné.

Spoločnosť, ktorá celú akciu uskutočnila, nesie názov podľa šikovnej americkej podnikateľky Mary Kay. Kozmetická firma ponúka množstvo produktov. Od krémov, leskov, líčidiel až po laky na nechty, šampóny a iné. Školenia ohľadom starostlivosti o pleť a líčenia organizuje každý týždeň a zadarmo. Okrem hlavného mesta má svoje pôsobisko aj v Banskej Štiavnici. Kozmetické poradkyne sú tiež ochotné stretnutie si dohodnúť a vycestovať. Investujte do seba a pomôžte zároveň tým najslabším. Podporte krásu, ktorá neubližuje.

Dámy, mladé i staršie, sa prišli naučiť, ako byť každý deň krásne.

A viete, že…?

– Mary Kay založila v Amerike, v roku 1963, obyčajná žena Mary Kay Ash. Samotná podnikateľka bola v minulosti niekoľkokrát parodovaná v mnohých televíznych inscenáciách. Vystrelili si z nej aj v americkom seriáli, ktorý mal úspech aj u nás – Tie roky sedemdesiate.

– Mary Kay je jednou z najväčších kozmetických spoločností priameho predaja s tradíciou dlhšou ako 45 rokov.

– Má zastúpenie vo viac ako 35 krajinách.

– Mary Kay patrí medzi niekoľko firiem, ktoré majú platný certifikát o netestovaní svojich výrobkov na zvieratách. Dokonca nezneužívajú ani zložky, ktoré samotné výrobky obsahujú.

autorka článku a fotografie: Petra Böhmerová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.