UKF otvorila akademický rok

Otvorenie akademického roka 2011-2012 (1)Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre slávnostne odštartovala nový, už 53. akademický rok. 19. septembra okrem najvyšších predstaviteľov univerzity zavítali do Auly aj významné osobnosti politického, vedeckého a kultúrneho života. Rektor Libor Vozár zároveň na akademickej pôde privítal všetkých 12 677 študentov, ktorí sa tento rok zapísali na štúdium.

Akademický rok 2011/2012 znamená veľkú životnú zmenu najmä pre 5118 študentov nastupujúcich do prvého ročníka. Ľahšie sa doňho vstupuje profesorke Eve Sollárovej, novozvolenej dekanke Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva, ktorá už má jedno funkčné obdobie za sebou, a preto sa na to ďalšie teší. “Viem, že ma čaká menej práce bolestnej a nepríjemnej, a viac rozvojovej a radostnej,” uviedla pre Náš čas.

Otvorenie akademického roka 2011-2012 (2)

Súčasťou slávnostného otvorenia akademického roka bolo aj udeľovanie Ceny rektora UKF v Nitre za publikačné a iné tvorivé aktivity za rok 2010. Ocenenia si v rôznych kategóriách prebralo dohromady 14 zamestnancov univerzity, za celoživotné dielo a významný prínos vo vedecko-výskumnej oblasti a ďalšej tvorivej činnosti bolo udelené profesorovi Petrovi Libovi a profesorovi Ondrejovi Šedivému.

Otvorenie akademického roka 2011-2012 (3)

Celú fotogalériu nájdete tu.

autorka článku: Dominika Babulicova
autor fotografií: Lubo Balko

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.