Divadelná Nitra aj na pôde UKF

Divadelná Nitra - logoMedzinárodný festival Divadelná Nitra v rámci 20. ročníka predstaví niektoré časti bohatého programu aj v priestoroch Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Pozrieť si môžete zaujímavé filmy o neobyčajných ľudských osudoch i mladú tvorbu študentských divadelných súborov.

Hlavný program uznávaného festivalu tento rok obohatí šesť filmov, ktoré tematicky zohľadňujú hlavnú myšlienku tohto ročníka “(Ne)Prezraď svoje tajomstvo”. Premietaní, ktoré sa uskutočnia v Aule UKF vždy o 13.30 h, sa organizačne ujal Filmový klub pri UKF v spolupráci s o.z. Vertigo. Na plátna prinesú to najlepšie zo súčasného európskeho filmu – tragikomický pohľad na vrchol budovateľského socializmu v Poľsku Druhá strana mince (24.9.), autentický portrét života Rómov na Slovensku Cigán (25.9.), surový príbeh outsiderov z kodanského predmestia Submarino (26.9.), psychologický film o rodinách, rodičoch, deťoch a deťoch v ohrození Mamut (27.9.) a niekoľkými českými levmi ocenený retro psychothriller o temnote Československa počas normalizácie Pouta (28.9.).

Divadelná Nitra 2011

Univerzitný tvorivý ateliér v rámci sprievodného programu privíta účastníkov Mladého divadla v Nitre – prezentácie nitrianskeho amatérskeho, študentského a mládežníckeho divadla. 27.9. sa vo večerných hodinách predstavia Súkromné konzervatórium v Nitre s hrou Kazimír a Karolína, divadelný súbor Rámus Vinodol s predstavením Ráchel a študentské divadlo VYDI uvedie svoje úspešné Posla(de)nie.

Okrem týchto vystúpení ponúka festival Divadelná Nitra množstvo ďalších bohatých kultúrnych a umeleckých zážitkov, kompletný program nájdete tu.

autorka článku: Dominika Babulicová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.