Mesto pod mestom

Tak sa volá tohtoročná výstava našich študentov bakalárskeho ročníka, odbor muzeológia. Prebieha od 5. do 21. októbra v čase od 8. do 17.00 h. Aj tento rok akciu zastrešuje Ponitrianske múzeum Nitra v blízkosti DAB.

Myšlienkou podujatia je priblížiť obyvateľom i študentom Nitry historický vývoj mesta. Muzeológovia vás privítajú v dobovom oblečení, chronologicky vás prevedú dejinami a priblížia vám etniká Keltov, Germánov či Slovanov. Dôkladne vám opíšu ich vtedajšie poľnohospodárstvo, osady prvých roľníkov, remeslá, výrobné technológie, architektúru, ale aj spôsob pochovávania.

Tešiť sa môžete na prepracované kresby, fotografie, počítačové prezentácie či hrob muža. Uvidíte konfrontáciu moderného so starým. Preto mnohí z vás budú isto dosť prekvapení, keď sa dozvedia, čo presne sa nachádzalo na frekventovaných častiach mesta.

Muzeológovia čerpali informácie v Archeologickom ústave SAV v Nitre a odkazujú vám: „Navštívte nás s kamarátmi, s rodičmi či s učiteľmi a spoznajte svoje mesto od najstarších čias a spôsob života ľudí, ktorí sa prechádzali ulicami Nitry i pod nimi!”

Mesto pod mestom

autorka článku: Kristína Jurzová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.