Príbeh ulice 2 už aj v Nitre

Príbeh ulice 2 (3)Pokračovanie Príbehu ulice koncom októbra zavítalo aj do Nitry. V Mestskej športovej hale sa muzikál predstavil opäť pod vedením režiséra Nikitu Slováka a choreografickou rukou prispel Miňo Kereš.

Staronové obsadenie

Herecké účinkovanie neodmietli už známe tváre, ktoré sa nebáli nového žánru, akým je hiphopový Príbeh ulice. V Nitre opäť zažiarila Kristína Turjanová ako Mia, ktorá, popri inom, dokonale zaspievala sólovú pieseň. Príjemný dojem kazilo iba nevhodné ozvučenie haly. Hlavnú úlohu Nika hral Robo Jakab, pre ktorého bola táto rola viac ako netypická. Okrem toho, že sa mu nehodil hiphopový štýl, bolo ťažké sa odosobniť od jeho humorných postáv, ktoré v súčasnosti predstavuje v Paneláku a v Partičke. Prekvapením muzikálu bol jednoznačne Martin Madej v úlohe Daga. Jeho „rapové” vystúpenia mali veľmi ďaleko od Bobyho a Ferrari, avšak slastne pôsobil v hiphopovom outfite na ženské publikum.

K pôvodnému  Danovi Heribanovi (Pepe) sa pridala Kristína Farkašová a Zuzka Porubjaková. Hoci sú tieto herecké role pre ne netradičné, zahrať naivnú Cicu a Tinu sa im podarilo bezchybne. Vo vedľajších úlohách sa predstavil Ivan Šándor (Viktor), ktorého hlas z Priateľov dôverne poznáme azda všetci. Nesmieme vynechať ani tanečné kreácie. Dievčatá z Freak Dance Company si zahrali niekoľko drobných úloh a chlapci z The Pastels zasa Viktorových „búchačov”. O pravý hiphopový zážitok sa postaral mladý raper Rakby, jeho parťákom bol Laky Suvereno. Hviezdne herecké obsadenie doplnil v úlohe DJa nitriansky DJ LUCCO.

Príbeh ulice 2 (2)

Ako Príbeh ulice pokračuje

Druhá časť tohto úspešného projektu nadviazala na koniec prvého dielu, keď Viktor postrelil hlavného hrdinu Nika. Dej pokračuje v nemocnici pri Nikovej posteli, kde ho ošetruje sestrička – Anjel, ktorá chráni jeho život. Chodia za ním kamaráti známi už z prvého Príbehu – jeho láska Mia, Pepe, Dag, tiež Miin otec. Celá ulica čaká, kedy sa Niko vráti zdravý a začne znovu „rapovať”. Mia je tehotná, Dag prefetovaný, Miin otec má výčitky svedomia voči Nikovi a chce mu pomôcť. Snaha Nikových priateľov o rýchle získanie peňazí na jeho operáciu často vrcholí vtipnými a komickými situáciami.

Druhú dejovú líniu tvoria Viktorovi chlapci, ktorí hľadajú Nika, aby ho zabili. Dag, Miin brat, sa nabúra do Viktorovho bankového účtu a zistením, že je švorc, ho zdiskredituje. Ďalšou významnou postavou je Pepe, Nikov kamarát, ktorý sa snaží vykradnúť banku, aby Nikovi pomohol. V závere ho Viktor zabije. Príbeh ulice 2 sa končí stretnutím Nika a Viktora, ktorí sa pobijú a Viktor sa zastrelí. Tým by sa malo drogové vyčíňanie na Ulici skončiť. Niko sa dozvie o Pepeho smrti a venuje mu posledný koncert. V Nitre, za veľkého burácania haly, aké ani samotný muzikál nezožal, prišiel King of Pop – Rytmus. A to je definitívny koniec.

Záverečný verdikt

Najdominantnejším a najpôsobivejším faktom z muzikálu boli jednoznačne tanečné a rapové vystúpenia. Hlavný dej v tomto prípadne nebol podstatný a ani zaujímavý. Hoci boli The Pastels o triedu slabší ako pôvodní tanečníci z Old School Brothers, ich neskutočná a efektná choreografia zdvihla celú halu. Z nepochopiteľných príčin však najväčší úspech zožal Rytmus. Asi tam nebolo dosť domácich nitrianskych pravých hiphoperov.

autorka článku: Katarína Kóňová
zdroj fotografií: pribehulice2.sk

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.