Už aj Hospodár je online

apple-ipad-with-wifiOd začiatku akademického roka sa študenti obývajúci Hospodársku budovu ŠD Zobor tešia z internetového pripojenia priamo na izbách. Dlhoročným žiadostiam vysokoškolákov konečne vedenie internátu vyhovelo.

V priebehu mesiaca september sa spustilo bezdrôtové pripojenie na celosvetovú sieť. Na jednotlivých poschodiach študentského domova namontovali WIFI routery, umožňujúce rýchly a kvalitný prístup k internetu na každej izbe.

Budova na Hospodárskej ulici nepatrí do vlastníctva UKF. Zmeny na skvalitnenie pobytu sa teda nemôžu vykonávať v pravidelných intervaloch ako na ostatných internátoch. O zmenách a renováciách rozhoduje vedenie SPU, ktoré má ubytovňu v osobnom vlastníctve.

autorka článku: Sabína Nagyová
zdroj fotografie: blogsdna.com