Red Bull dobíjal energiu na ŠD Nitra

Red Bull Wings LoungeŠtudentský domov Nitra bol v pondelok 16. januára svedkom nevídanej udalosti. Študenti namiesto toho, aby si v strese z nadchádzajúcich skúšok ohrýzali nechty, radšej súťažili vo freestyle motocrosse, stolnom hokeji a dokonca si aj zatancovali. Dobrú náladu mali vďaka Red Bullu, ktorý medzi študentov priniesol oddychové zóny Wings Lounge.

Keď sme vošli do inak pokojného vestibulu ŠD Nitra, ktorý hlavne cez skúškové zíva prázdnotou, najskôr nás prekvapila hudba. Chápete, nie je bežné tu počuť tóny What is love od Haddaway a veselý smiech študákov, ktorí by mali práve skúškovať. Informačná tabuľka nás ale navádzala na poschodie, tak sme zo zvedavosti vyšli hore a keď sme uvideli, ako sa fádne priestory budovy zmenili na oddychovú zónu, doslova nám spadla sánka.

Množstvo Tuli vakov, pohodlné gaučíky, tlmené svetlá a optimistické farby a k tomu nám jedna z usmiatych báb podala po plechovke – ej veru, takto by to v budovách UKF mohlo vyzerať každý deň! Red Bull sme si vďačne vzali a usadili sa do najbližších vakov, aby sme si odsledovali, čo všetko tu vlastne môžeme vyskúšať.

Najskôr nás upútali chalani pri jednom z konferenčných stolíkov, ktorí sa výborne bavili pri zápase v stolnom hokeji. Neďaleko ležia ďalšie spoločenské hry, kopec časákov a na gauči odpočíva joystick Xbox-u. Pokukuje po ňom skupinka chalanov, ktorí si zrejme prišli zasúťažiť v Red Bull X-fighters o hodnotné ceny. V hre boli šiltovka, opasok a peňaženka Red Bull X-fighters, stačilo odjazdiť dve freestyle motocrossové jazdy, získať za skoky čo najviac bodov a dúfať, že vás niekto neprekoná.

Red Bull Wings Lounge (3)

Z druhej strany oddychovej zóny našu pozornosť priťahuje šialene tancujúca dvojica, ktorá sa pridúša v záchvatoch smiechu. Tancovanie s Xbox 360 Kinect je totiž väčšia sranda, než keď si po úspešne zavŕšenom skúškovom vyrazíte na diskotéku. Nedalo nám, vyskúšali sme. Dobre sme sa pobavili aj na virtuálnom hádzaní šípok či lyžovaní a nakoniec sme si vychutnali energy drinky v pohodlných sedacích vakoch.

Ako nám prezradil student brand manager spoločnosti Red Bull Slovensko v Nitre Matúš Rahl, podobne ako my sa prišlo zrelaxovať asi 80 ľudí: „Cieľom bolo vytvorenie oddychovej zóny pre študentov vyčerpaných zo skúšok. Touto cestou sa mohli odreagovať a nabrať energiu do ďalších skúšok.” Rovnakou formou Red Bull pripravil oddych aj pre študentov v Trnave, Bratislave, Žiline, Košiciach a Prešove. Skúškové si totiž nevyberá – útočí na všetkých a rovnako.

Skvelá atmosféra Wings Lounge roztopila každého. Aj tých pár študentov, ktorí najskôr iba nervózne hľadeli do svojich študijných poznámok, sa nechalo zlákať na jeden súboj v Kinecte či podriemavanie v Tuli vakoch. Oddychová zóna bola k dispozícii od 10.30 až do 16.00 h. A keď sme ju nabudení energiou opúšťali, rozhodne sme si povedali, že podobné akcie by sme mohli zažívať častejšie, nielen v skúškovom období.

FOTOGALÉRIA: Viac fotografií nájdete na našej fanstránke na facebooku!

autorka článku: Dominika Babulicová
zdroj fotografií: Red Bull Slovensko