Študenti Tralaškoly vystavujú v Trafačke

Výstava študentov Tralaškoly v Nitre (2)V piatok 20. januára 2012 o 18:00 hod. sa v nitrianskej fotogalérii Trafačka uskutoční otvorenie výstavy fotografií študentov I., II. a III.ročníka fotografického ateliéru F.Kolářa Tralaškoly v Nitre. Výstava je zameraná na fotogram, luminografiu a voľnú tvorbu.

Fotograf, zakladateľ Trafačky a učiteľ František Kolář k tejto výstave uviedol: „Študenti fotografického odboru Tralaškoly už tretí rok vystavujú svoje práce v Trafačke. Témou výstav v I.polroku sú fotogram a luminografia. Tieto dva žánre sú vhodné na osvojenie  si princípu vzniku obrazu. Sú to jednoduché techniky charakteristické vznikom svetelnej stopy na papieri, resp. na filme alebo digitálnom čipe. Je pri nich zábava, cvičí sa predstavivosť a fantázia. Je to vlastne najjednoduchší spôsob, ako sa dostať k vlastnej a hlavne originálnej fotografii. Na tejto výstave bude súčasne prezentovaná aj voľná tvorba vyšších ročníkov.”

Výstava potrvá do 12. februára 2012. Všetkých srdečne pozývame.

Výstava študentov Tralaškoly v Nitre (pozvánka)

Fotogaléria Trafačka sa nachádza v zrekonštruovanej budove  bývalej transformátorovej stanice a je novým priestorom pre fotografiu. Galériu založil nitriansky fotograf František Kolář. Jej ambíciou je poskytnúť výstavný priestor významným protagonistom fotografického umenia a tiež otvoriť dvere súčasným talentovaným fotografom, ktorým učarila fotografia. Výstavný priestor v prízemí trafostanice je myšlienkovo prepojený s podkrovím budovy, kde sa nachádza ateliér. Fotoateliér, fotoškola, workshopy, výstavy, koncerty, kaviareň – to je fotogaléria Trafačka. Viac informácií o nej nájdete na www.trafacka.sk.

tlačová správa

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.