Letný závan s Danom Heribanom v Starom divadle

dano-1Je herec, ale najmä hudobník a pesničkár. Tento rok vydal už svoj druhý album Na jeden dych a v Nitre odohral druhý zo série koncertov. Dano Heriban spríjemnil ďalší zo stredajších večerov v Starom divadle Karola Spišáka.

dano-2Prišiel na pódium, postavil sa  pred mikrofónom a svojím hlbokým pokojným hlasom a úsmevom na tvári začal svoj krátky príhovor: „No vitajte, tešíte sa?!” Potom vzal na ruky svoj akordeón,  ktorý bol naladený podľa neho „akurát na dnešný večer” a spustil prvú pieseň Verklík. Postupne sa k nemu pridávali ostatní hudobníci: Jakub Hittrich (bicie), Filip Hittrich (basgitara), Andrej Hruška (gitara) a Roland Kánik (klávesy).

V Štúdiu Tatra panovala príjemná komorná atmosféra, ktorú podčiarkovala iskra v očiach a vtipné vstupy Dana Heribana. Ďalšiu pieseň Stovka chutí pochádzala ešte z jeho spolupráce so skupinou Žena s ovocím, avšak jej živé prevedenie dávalo piesni iný nádych. Pri ostatných piesňach bolo cítiť letnú náladu, aj keď mimo divadla nepanoval letný večer.

Ak chcete zažiť ďalší z koncertov, uvádzaných v stredu v Starom divadle, tak najbližšie privítame trio mladých slovenských hudobníkov Talent Transport z Bratislavy hrajúcich vážnu hudbu, rock, jazz alebo pop. Taktiež hrajú autorské a prevzaté skladby, ktoré dávajú možnosť improvizácie. Teda ich žáner sa dá označiť ako fusion groove jazz. Ak máte radi jazz, toto je vzácna príležitosť ako zažiť naživo trio skvelých hudobníkov. Hrajú v stredu 21.3. 2012 v Starom divadle o 19-tej hodine.

autorka článku: Lucia Holienčinová
zdroje fotografií: Jupík

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.