Jarné univerzitné dni už čoskoro

studentsky_parlament_ukf_logoUKF a SPU pre celú akademickú Nitru po roku pripravili Nitrianske univerzitné dni. Koncom apríla odštartujú už desiate študentské oslavy jari, počas ktorých sa môžeme tešiť na športové, vedecké i kultúrne podujatia.

Tradičnou súčasťou letného semestra v meste pod Zoborom sú univerzitné dni, ktoré nielen pre študentov, ale pre všetkých obyvateľov a návštevníkov Nitry pripravujú členovia akademickej obce oboch nitrianskych univerzít. V tento jubilejný, desiaty ročník opäť prinášajú osvedčené akcie, ale pridávajú aj viaceré novinky.

Od pondelka 23. apríla sa budú naprieč celou Nitrou odohrávať najrôznejšie podujatia, ktoré ponúkajú jedinečnú možnosť zabaviť sa, zasúťažiť si a niečo nové sa dozvedieť. Práve v tento deň NUD kultúrne otvorí hľadanie nitrianskej Superstar, popri ktorom si v areáli ŠD Zobor môžete zmerať sily počas Internátnych hier. V stredu popoludní tu umelci ukážu svoj talent na workshope Papierový drak. Vo štvrtok spoločnosť Albi prinesie počas Hráčskeho večera študentom zaujímavé spoločenské hry, ktoré na ŠD Mladosť preveria vaše schopnosti, no školení animátori prezradia mnohé zo svojich strategických trikov. Posledného apríla folkloristi postavia vyzdobený máj, aby sme už na druhý deň mohli mesiac lásky všetci privítať na očakávanom Majálese. A napokon 3. mája tradičnou Čašou vína zavŕši univerzitné dni galavečer Gaudeamus.

NUD 2012

Počas celých NUD sa budú na športových plochách oboch univerzít odohrávať zápasy v tímových i individuálnych športoch, uskutoční sa jarný beh Nitrou a vytrvalci môžu vyskúšať denný i nočný výstup na Zobor. Program je prepletený zaujímavými prednáškami o cestovaní, viere, médiách, umení a mnohých ďalších témach. Nechýbajú ŠVOČky, filmové premietania, koncerty ani divadelné predstavenia. A ak vám to zdravotný stav dovolí, môžete tiež darovať krv.

Okrem spomínaných akcií pribudne aj množstvo ďalších, ktorých presný zoznam bude čoskoro zverejnený na našej webovej stránke medzi POZVÁNKAMI. Nájdite si v ňom to svoje podujatie a choďte si pred blížiacimi sa skúškami zresetovať hlavy a načerpať energiu. My budeme pri tom a o priebehu univerzitných dní vás budeme informovať na webe a na facebooku. Záštitu nad podujatiami NUD prevzali rektor UKF Libor Vozár, rektor SPU Peter Bielik a primátor mesta Nitry Jozef Dvonč.

autorka článku: Dominika Babulicová