Prvé zasadnutie odborovej komisie doktorandského štúdia v študijnom odbore 8.1.3 Športová edukológia na PF UKF v Nitre

sam_1152Dňa 14. júna 2012 sa uskutočnilo prvé zasadnutie odborovej komisie pre doktorandské štúdium v študijnom odbore 8.1.3. Športová edukológia. Pre katedru historického zasadnutia sa zúčastnili členovia Prof. PaedDr. Tomáš Kampmiller, PhD. (FTVŠ UK Bratislava), Prof. PaedDr. Pavol Bartík, PhD. (KTVŠ FHV UMB B. Bystrica) a z KTVŠ PF UKF Nitra Prof. PaedDr. Jaromír Šimonek, PhD., Doc. PaedDr. Nora Halmová, PhD. a Doc. PaedDr. Jaroslav Broďáni, PhD.. Za predsedu OK bol zvolený Prof. PaedDr. Jaromír Šimonek, PhD.

Práva uskutočňovať doktorandský študijný program v internej a externej forme na 3. stupni štúdia bol schválený v 52-ročnej histórii PF po prvý krát. Od roku 1959 sa telesná výchova vyučovala v rámci Pedagogického inštitútu v kombinácii s inými predmetmi. V roku 1966 sa telesná výchova začala členiť na Odbor Tv a NŠ. V roku 1973 pribudla Katedra brannej výchovy.

sam_1146

V dnešnej dobe sa telesná výchova na UKF vyučuje vo viacerých formách a v rámci študijných programov:

Učiteľstvo telesnej výchovy v kombinácii s predmetom učiteľstvo (Bc., Mgr.)
Šport a rekreácia (Bc.)
Športová edukológia (PhD.)
Predškolská a elementárna pedagogika (Bc.)
Učiteľstvo pre primárne vzdelávanie (Mgr.)
Rekreačná TV v spoločnom základe pre všetky fakulty UKF
TV pre FSVaZ v odbore Záchranárstvo a Fyzioterapia (Bc.)

sam_1145

Veríme, že nový študijný program prinesie zvýšenie vzdelávacej a vedeckej úrovne UKF a rozšíri tak dlhoročné tradície modernej európskej univerzity v kontexte vedy, duchovnej kvality, vysokej odbornosti, pedagogického majstrovstva a kompatibility so svetom.

doc. PaedDr. Jaroslav Broďáni, PhD.
podpredseda OK

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.