Večerová oslávi jubileum na divadelných doskách. S Korepetítorom!

korepetitor_malyDlhoročná členka Divadla Andreja Bagara Eva Večerová si k svojmu životnému jubileu darovala zaujímavý darček – hru dvoch hercov Korepetítor. Na režisérsku stoličku si sadol významný poľský režisér Andrzej Rozhin.

Hru napísala poľská autorka Anna Burzińska žijúca v Krakove. Dvoma hlavnými hrdinami inscenácie sú ambiciózna operná speváčka a skromný korepetítor žijúci tak trochu v jej tieni. „Nie je to svetová diva, neprekročila hranice svojho štátu, ale ambície má a myslí si o sebe, že ona je „number one”. V tom žije, tak sa aj správa. Nepozná síce, ako to funguje za hranicami, no stále o tom sníva, predstavuje si to, v tom je táto postava úžasná,” hovorí Eva Večerová. Pri výbere herca na postavu korepetítora padla voľba na Petra Marcina. Herečka hovorí, že Marcinovi ponúkla to, čo nebolo možné odmietnuť. „Bol som nadšený, je to absurdná komédia, čo je môj žáner. Milujem ho vo filmoch, v divadle, a aj v televízii sme v podstate robili absurdnú komédiu. Zaujalo ma aj to, že je to z oblasti hudby, čo je mne veľmi blízke, keďže som aj muzikant. Prišiel som do veku, keď už nie je všetko sranda a všetko vtip, a taká tá hra je. Polovička hry sa bude zdať strašne vtipná, všetko je veľká sranda, ale príde zistenie, že skutočnosť je iná, a nie všetko je o zábave. Tu sa to niekoľkokrát tak zlomí a otočí, že budú diváci rozmýšľať o živote, ako to v ňom naozaj je,” prezrádza niečo o hre Marcin.

korepetitor2

Korepetítor je výpoveď dvoch ľudí, ktorí spolu existujú celý život. On ju sprevádza od mladosti, celú jej éru, robí jej korepetítora, pozná ju veľmi dobre a tajne ju miluje. Ona k nemu vždy pristupovala s dešpektom, nemá čas ani vôľu zaoberať sa jeho pocitmi. On sa rozhodne prevravieť o svojich skrytých túžbach a vyzná jej lásku. Žiaľ, v tom najnevhodnejšom čase. Táto absurdná komédia s kriminálnym nádychom ponúkne pohľad na rôzne odhalenia a premeny postáv – zo zakomplexovaného a utiahnutého korepetítora sa stáva démonický manipulátor a z opernej speváčky zaujatej iba vlastnou kariérou a intrigami sa stáva ohrozená žena bojujúca o prežitie.

Prvá premiéra hry je naplánovaná na 22. jún 2012 v Štúdiu Divadla Andreja Bagara. Druhá sa odohrá 30. júna 2012. Ostatné predstavenia nájdete na stránke www.dab.sk.


Autorka: Lenka Káčerová
Foto: Dalibor Krupka, Ján Csillag

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.