Spoznajte Kóreu a Japonsko!

animeČítali ste už o Istrocone, AnimeShow, GamExpo a ComicSalóne. To všetko sú festivaly japonskej kultúry, fantasy, mangy, anime a hier, pre ktoré sa ich fanúšikovia tešia na jeseň a jar. Už aj v zime však budú mať dôvod na radosť, ovládnu ju totiž dvojdňové festivaly Hangukon a Nipponfest!

Hangukon je prvý festival venujúci sa priamo kórejskej kultúre. Chce prispieť k zvýšeniu povedomia o tejto krajine. Málokto vie o krásach kórejskej krajiny, o jej kultúre, histórii, zvyklostiach alebo dokonca pop-kultúre, ktorá je porovnateľná s japonskou. Nipponfest je zameraný na Japonsko a jeho tradície. Oba festivaly prinášajú program bohatý na zaujímavé prednášky o kórejskej a japonskej hudbe, rozprávkach a histórii. Návštevníci si budú môcť zasúťažiť v Karaoke a o najlepší cosplay, zahrať si typické japonské stolové hry ale aj Magic: The Gathering a užiť si premietanie vybraných titulov z japonskej animácie a filmovej tvorby.

Hangukon a Nipponfest sa uskutočnia 24. a 25 novembra v Dome Kultúry – Zrkadlový Háj v Bratislave.

plagat-hk-nf

autorka článku: Zuzana Benková

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.