Konštantín a Filozof na obrazovke

filmHovorí sa, že dobrý nápad treba vyvážiť zlatom. V prípade myšlienky natočiť prvý slovenský študentský seriál to platí dvojnásobne. Mladá krv v radoch žurnalistov sa rozhodla rozvíriť stojaté vody na našej univerzite a využiť svoj potenciál.

Konštantín a Filozof – tak znie názov seriálu o deviatich mladých ľuďoch, ktorý sa zrodil v hlavách prvákov Veroniky Soboňovej a Jána Božika v spolupráci s Mediálnym centrom UKF. Dá sa povedať, že je to o nás – pre nás. Viac o pripravovanom seriáli nám prezradila Veronika Soboňová.

O čom bude seriál Konštantín a Filozof?
Dej seriálu je utajený. Môžem povedať iba toľko, že je to o seriál o nás – študentoch, pričom hlavnou cieľovou skupinou sme opäť len my – študenti. Budeme sa zameriavať na život na internátoch – konkrétne sa dej bude odohrávať v jednom z nich, v Študentskom domove Nitra (Božena). Nepôjde iba o opíjanie sa a balenie báb, seriál bude mať, samozrejme, oveľa hlbšiu myšlienku a množstvo zaujímavých zápletiek.

Autormi seriálu ste ty a Janko. Ako sa to začalo?
Hneď v prvý deň zimného semestra som narazila na Janka a zablúdili sme do Mediálneho centra FF UKF, kde nás ochotne prijal Ing. Jaroslav Dóczy, PhD. Začal nám hovoriť o projektoch, ktoré sa organizujú v rádiu a v celom Mediálnom centre. Spomenul, že by chceli robiť seriál, ale študent, ktorý mal byť hlavným tvorcom sa nečiní. A keďže Janko už má skúsenosti s amatérskymi filmami, začal nad tým uvažovať viac a viac. Zatiahol do tohto dumania aj mňa, pretože sme dvojka, čo sa týka moderovania, natáčania a aj „ničnerobenia”. Tak vznikla myšlienka na prvý seriál UKF. Pravdupovediac, podľa získaných zdrojov ide o prvý študentský seriál na celom území Slovenska, čo by znamenal pokrok v celoštátnej amatérskej tvorbe študentov.

Takže to tak celkom nebol váš nápad, skôr idea pána Dóczyho?
Dá sa to tak povedať, ale o deji a všetkom nevie oni on. Asi si myslel, že my s tým nebudeme ďalej nič robiť a bol milo prekvapený, keď sme mu v januári oznámili naše plány. My sme mu vďační za to, čo nás v takom krátkom časovom intervale dokázal naučiť. Je to naozajstný expert v oblasti a nebyť jeho, neboli by sme tam, kde práve sme. Snáď v nás videl potenciál a keď nás vyslal niekam s kamerou, vedel, že sa na nás môže spoľahnúť.

S kým na seriáli spolupracujete?
Kamera, scenár a marketing je v našej réžii. Občasnú spoluprácu s kamerou prisľúbil technik univerzity Mgr. Martin Kabíček. Nemôžeme však čerpať bežne počúvateľnú hudbu, pretože za to sa platí. Budeme spolupracovať aj s vyučujúcim Katedry hudby Mgr. Pavlom Brezinom, PhD. Taktiež uvažujeme nad spoluprácou s jednou topoľčianskou kapelou.

Akých ľudí hľadáte do seriálu?
Na casting môže prísť každý študent UKF. To je základnou podmienkou. Inak môže prísť každý, kto sa chce pohnúť dopredu a chce robiť konečne niečo kreatívne. Charaktery sú vykreslené trocha aj na našej oficiálnej stránke, preto sa môže študent uchádzať aj o konkrétnu postavu. Potešíme sa všetkým novým talentom a nadšencom.

Budete na castingu „hrýzť”?
Všetko staviame na profesionálnejšej úrovni. To znamená, že budeme prísnejší, ale báť sa nás určite nikto nemusí. Sme len perfekcionisti, a to sa na nás značne odráža. Každopádne, úplatky a kamarátov neuprednostňujeme. Chceme byť hlavne objektívni. 🙂

Seriál Konštantín a Filozof

Chcete sa aj vy stať tvárou prvého študentského seriálu na Slovensku?

Príďte na casting 25. alebo 27. februára do priestorov Mediálneho centra FF UKF na ulici Boženy Slančíkovej 1 vo večerných hodinách (presný čas bude uvedený včas TU). Všetky informácie sa dozviete na mieste, kde dostanete scenár a, samozrejme, čas na prípravu. Stačí len predviesť to najlepšie, čo vo vás je.

autorka článku: Martina Hatňanková

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.