RED BULL ILLUME je späť!

red-bull-logoHľadajú sa najlepšie akčné športové fotografie sveta.

Najväčšia svetová súťaž akčných a dobrodružných fotografií Red Bull Illume pokračuje tretím ročníkom. Fotografi z celéhosveta majú možnosť do 30. apríla 2013 posielať svoje najlepšie zábery, ktoré majú šancu vyhrať jednu z najprestížnejších svetových cien.

Top fotografické úlovky prihlasujú do Bull Red Illume najvychytenejší fotografi akčných a dobrodružných fotografií, rovnako však majú šancu zahviezdiť mladé talenty. Unikátna súťaž, ktorá sa zameriava na úžasné akčné zábery, rovnako ako na lifestyle fotky zo zákulisia. Ukazuje fotografov v často oveľa nebezpečnejších situáciách, ako samotné objekty fotenia.

“Red Bull Illume je jedna z najlepších fotografických súťaží na svete. Štandard fotografií, talentovanosť fotografov je jednoducho úžasná a ichpredstavivosť je až neuveriteľná. Pohľad na mnohé fotografie mi až vyráža dych.”
Paul Sanders, bývalý fotoeditor z The Times a porotca Red Bull Illume

Súťaž sa skladá z 10 kategórií: životný štýl, ihrisko, energia, duša, close-up, krídla, sekvencie,nova kreativita, experiment a osvetlenie. Z užšieho výberu 250 obrázkov, tím porotcov – fotoeditorov z popredných medzinárodných médií – vyberie 50 finálových fotografií, 10 víťazov jednotlivých kategórií a celkového víťaza. 50 finálových fotografií putuje po celom svete na výstavách v rôznych kútoch sveta. Hostiteľské mestá budú zverejnené na webstránke www.redbullillume.com.

“Perfektný deň” od Chrisa Burkarda, záber surfera Petra Mendia na vlnách západného pobrežia Čile, celkový víťaz v roku 2010. “Red Bull Illume ma zviditeľnil na mape fotografického sveta,” hovorí.

Red Bull Illume, 2010 winner Chris Burkard

Celkom 50 špičkových fotoeditorov bude tvoriť porotu. Budú hľadať celkovú fotografickú excelentnosť, technický superlatív, kreativitu, umelecký vkus a ako jeden z porotcov poznamenal aj “WOW efekt”.

Line-up potvrdených porotcov pre rok 2013:

Manfred Zöllner, FotoMagazin – šéf fotosekcie

Jym Wilson, USA Today – senior photo editor

Steve Fine, Sports Illustrated –  šéf fotografie

James Mullinger, GQ (UK) – šéf fotografie

Zistite ako zapôsobiť na porotu. Prečítajte si ich jednotlivé profily na www.redbullillume.com.

“Red Bull Illume je fantastický projekt a dáva fotografom možnosť ukázať svoj talent celému svetu!”
Angelique De Weerd, editorka Menzo magazine (Belgicko) a porotkyňa 2013

Celkový víťaz získa nový fotoaparát LEICA S. Víťazi jednotlivých kategórií sa budú tešiť  z aparátu Leica X2. Ďalšie ceny budú napríklad nový MOVE od Broncoloru, ich prenosný blesk, a najnovší systém popruhov od Sun-Sniper.

Fotografi môžu nahrať svoje zábery online cez redbullillume.com do 30. apríla 2013.

Red Bull Illume, 2010 winner Tim Korbmacher

O Red Bull Illume

Red Bull Illume je najväčšia svetová súťaž fotografií akčných a dobrodružných športov. Jej cieľom je ukázať širokej verenosti najvzrušujúcejšie a najkreatívnejšie zábery akčných športov na našej planéte. Red Bull Illume Image Quest v roku 2013 je treťou edíciou súťaže, keď prvé dva ročníky sa uskutočnili v rokoch 2007 a 2010.

www.redbullillume.com

Facebook.com/redbullillume

Twitter.com/redbullillume

TS

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.