Divadlo sa dá robiť aj po študentsky

logo TAM Topoľčianske aktivity mladýchSúčasťou združenia Topoľčianske aktivity mladých je aj ochotnícke Divadlo Karamon, ktoré sa už vyše roka zapája do kultúrnych aktivít mesta Topoľčany. Tvorivý súbor tvoria študenti nielen UKF, ale aj stredných škôl a gymnázií z Topoľčian. O činnosti Divadla Karamon pre Občas nečas porozprávala zakladateľka Dominika Bačiková.

ČÍTAJTE AJ: Občianskym združením dvíhajú kultúru

Divadlo Karamon vzniklo z podnetu primátora mesta Topoľčany pred dvoma rokmi, aby mesto malo ochotnícke divadlo, prvé svojho druhu. „Oslovila som pár ľudí, či by mali o takéto veci záujem, dali sme sa dokopy a napísali sme našu prvú hru, Poklad víly Rodarty, ktorá mala premiéru na Medzinárodný deň detí. Toto bolo naše prvé vystúpenie,” spomína Dominika. O dva mesiace neskôr dostalo divadlo ďalšiu ponuku a to hrať na topoľčianskych hodoch. V rámci inscenovania sa pohli od rozprávky k ľudovému divadlu. „Dej hry sa odohrával v Topoľčanoch, čo bolo pre ľudí veľmi blízke, pretože sa rozprávalo aj naším žochárskym nárečím.”

Taktiež stoja aj za nedivadelným projektom, flashmobom Frozen, ktorý prostredníctvom sociálnej siete zorganizovali v apríli minulého roka s početnou účasťou mladých ľudí. Video z tejto akcie sa dá pozrieť aj na internete.

Z predstavenia Divadla Karamon

V budúcnosti by sa chcelo toto malé ochotnícke topoľčianske divadielko venovať aj väčšej činohernej výzve, rozviť začatý klaunovský projekt, ktorým by chodili rozveseľovať aj deti do nemocníc. Momentálne sa Divadlo Karamon pre personálne zmeny premenovalo na Divadlo Semtam.

Za rok svojej existencie sa divadlo v Topoľčanoch dostalo miestnym obyvateľom do povedomia, čo znamenalo pre členov divadla veľký úspech a chuť sa ďalej rozvíjať a zlepšovať.

autorka článku: Lucia Holienčinová
zdroj fotografií: archív TAM

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.