Kinopremiéry 2013: September

dianaPo bohatej letnej nádielke explozívnych, dravých blockbusterov prišiel rad i na osudové akademické drámy. Naše končiny ponúkajú intímnu romantickú drámu z čias druhej svetovej vojny s názvom Colette, Španielsko vzdáva hold nemej ére filmov v snímke Snehulienka: Iný príbeh, pre priaznivcov mystických hororov je tu pokračovanie filmu Insidious a Diana zas okúzli milovníkov tragických životopisných snímok.

.

ČÍTAJTE AJ: KINOPREMIÉRY 2013: AUGUST

.

COLETTEcolette

2013, Dráma / Romantický / Vojnový

Réžia: Milan Cieslar

Hrajú: Clémence Thioly, Jiří Mádl, Ondřej Vetchý, Michal Dlouhý, Andrej Hryc, Helena Dvořáková, Eric Bouwer

Štúdio: Barrandov Studio a.s.

Distribútor: Magic Box

trailer: http://www.youtube.com/watch?v=82iiY3CYwxE

„Výpravná strhujúca dráma o sile lásky a túžbe po slobode.”

Nový česko-slovenský film Colette je jeden z najzaujímavejších a najdrahších filmov, aký u nás za posledné obdobie vznikol. Ústredný motív tajnej lásky má potenciál zaujať široké divácke publikum doma aj v zahraničí.

Film je nakrútený podľa novely Arnošta Lustiga a je inšpirovaný osudom slovenských väzňov Alfreda Wetzlera a Rudolfa Vrbu, ktorým sa z Osvienčimu podarilo utiecť.

Za múrmi osvienčimského koncentračného tábora sa odohráva ľúbostný príbeh zajatcov Viliho (Jiří Mádl) a krásnej belgickej židovky Colette (Clémence Thioly). Colette prichádza do Osvienčimu transportom z Belgicka. Väzeň Vili jej poradí, čo má povedať pri selekcii, čím ju zachráni pred smrťou v plynovej komore. Colettinmu kúzlu čoskoro prepadne fanatický dôstojník SS Weisacker (Eric Bouwer), ktorý sa opája mocou nad životom a smrťou rasovo menejcennej bytosti.

V zúfalom boji o prežitie naplánujú Vili a Colette riskantný pokus o útek.

V kinách od: 12. 9. 2013

.

.

snehulienka-iny-pribehBLANCANIEVES (SNEHULIENKA: INÝ PRÍBEH)

2012, Dráma

Réžia: Pablo Berger

Hrajú: Maribel Verdú, Daniel Giménez Cacho, Ángela Molina, Macarena García, Pere Ponce

Štúdio: Cohen Media Group

Distribútor: ASFK

trailer: http://www.youtube.com/watch?v=HanTDiiZLpg

Snehulienka: Iný príbeh vzdáva poctu nemej ére kinematografie podobne ako francúzsky The Artist (2011), ktorý ohromil filmový svet a získal 5 Oscarov. Snímka sa dočkala pozitívnych ohlasov nielen v rodnom Španielsku, ale i vo svete. A to aj napriek tomu, že podobne ladené filmy u konzumného diváka nie sú vyhľadávané.

Nemá melodráma získala 10 španielskych cien Goya. Ako už napovedá samotný názov, dej filmu je inšpirovaný rozprávkou o Snehulienke, hoci je určený dospelým divákom.

Príbeh sa odohráva v roku 1910, kedy ostane slávny toreador Antonio po zrážke s býkom ťažko paralyzovaný. Jeho tehotná manželka, ktorá tragédiu sledovala, vzápätí zomiera pri pôrode malej Carmen. Postihnutý muž sa ožení so svojou ošetrovateľkou Encarnou, ktorá sa k Antoniovej dcére správa ako k slúžke.

Dievča jedného dňa utečie so skupinou trpaslíkov, vďaka ktorým sa stane toreadorskou hviezdou. Zlá macocha však urobí všetko pre to, aby šťastie svojej nevlastnej dcéry zničila.

V kinách od: 19. 9. 2013

.

.

INSIDIOUS: CHAPTER 2 (INSIDIOUS: KAPITOLA 2)insidious-2

2013, Horor / Thriler

Réžia: James Wan

Hrajú: Rose Byrne, Patrick Wilson, Lin Shaye, Ty Simpkins, Michael Beach, Barbara Hershey

Štúdio: FilmDistrict

Distribútor: ITAFilm

trailer: http://www.youtube.com/watch?v=fBbi4NeebAk

Pre milovníkov desivých duchárskych hororov pripravil James Wan a jeho ostrieľaný filmársky i herecký tím ďalšiu lahôdku. Trailer napovedá, že pôjde minimálne o rovnako napínavý počin, akým je Insidious z roku 2010.

Prvá časť nás zaviedla k mladej rodine so synom, ktorý po svojom otcovi zdedil mimoriadne zvláštnu schopnosť opustiť svoje fyzické telo posadnuté zlými duchmi a cestovať do iných dimenzií v duševnej forme.

Tentoraz režisér prichádza ešte s hrozivejším pokračovaním. Rodina Lambertovcov je stále prenasledovaná temnými silami a neodhalenými tajomstvami. Tie ich vťahujú čoraz hlbšie do sveta démonov. Snažia sa odhaliť príčiny ich záhadného prepojenia s duchovným svetom, ktoré sa u otca so synom vyvinuli už v detstve.

Film vznikol pod záštitou skúseného Jamesa Wanga, ktorý má na svojom konte prvú časť brutálneho, no divácky obľúbeného hororu s názvom Saw: Hra o prežitie (2004) a pár ďalších duchárskych kúskov. Spomeňme si napríklad Zlovestné ticho (2007) či V zajatí démonov (2013). V hlavných úlohách si v pokračovaní Insidious opäť zahrajú predstavitelia troch hlavných rolí Patrick Wilson, Rose Byrne a Ty Simpkins.

V kinách od: 19. 9. 2013

.

.

dianaDIANA

2013, Životopisný / Dráma

Réžia: Oliver Hirschbiegel

Hrajú: Naomi Watts, Naveen Andrews, Douglas Hodge, Geraldine James, Charles Edwards

Štúdio: Renaissance Films

Distribútor: Bontonfilm

trailer: http://www.youtube.com/watch?v=9VSUoxic5E4

Od Olivera Hirschbiegela, tvorcu skvelého životopisného filmu Pád tretej ríše (2004), uvidíme koncom mesiaca ďalší skľučujúci biografický príbeh. Tentoraz o milovanej Diane, „princeznej ľudských sŕdc”. Hlavnej úlohy sa zhostila vynikajúca Naomi Watts, známa z filmov Kruh (2002) a King Kong (2005).

Film Diana nie je klasickým životopisom, keďže scenár sa zameriava na posledné dva roky jej života. Príbeh začína približne v dobe, kedy sa Diana rozviedla s princom Charlesom, opustila kráľovskú rodinu a ťaživý život v Buckinghamskom paláci. Jej život sa vtedy začal viac než kedykoľvek predtým uberať k potrebám tretieho sveta.

Dianina charitatívna práca pre Červený kríž a jej svetoznáma kampaň proti nášľapným mínam a AIDS sa stali jej novým životným poslaním. Čo sa týka súkromného života, Diana stretáva nového muža, doktora Hasnata Khana, a neskôr tiež osudového Dodiho Fayeda, s ktorým spoločne umiera.

V kinách od: 19. 9. 2013

ČÍTAJTE AJ: KINOPREMÍERY 2013: JÚL

autorka článku: Mária Pánisová
zdroj fotografií: distribučné štúdiá

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.