Kinopremiéry 2013: Júl

Filmový júl je tu pre priaznivcov dobrodružných sci-fi, westernov i trpkých romantických drám. Na začiatku júla sa v akčnom westerne zablysne Johnny Depp, snímka Pred polnocou nadchne najmä milovníkov vzťahových konverzačných drám, od Guillerma del Tora poteší monštruózny blockbuster Ohnivý kruh (slovenský distribučný názov je, ako poväčšine, o ničom) a pre fanúšikov X-Menov prichádza do kín samostatný príbeh o Wolverinovi.

ČÍTAJTE AJ: KINOPREMIÉRY 2013: JÚN

the-lone-rangerTHE LONE RANGER (OSAMELÝ JAZDEC)

2013, Western / Akčný / Dobrodružný

Réžia: Gore Verbinski

Hrajú: Johnny Depp, Armie Hammer, Ruth Wilson, Tom Wilkinson, Timothy Hutton, Helena Bonham Carter

Štúdio: Walt Disney Pictures / Peter Mountain

Distribútor: Saturn

Režisérovi Gore Verbinskemu očividne zaimponovali príbehy odohrávajúce sa na divokom západe. Po úspešnej westernovej animovanej komédii Rango (2011) ide už o jeho druhý film, ktorý sa odohráva v tomto neľútostnom prostredí plnom drsných chlapov.

Indiánsky bojovník Tonto sa delí o zatiaľ nevypovedané príbehy, ktoré spôsobili premenu Johna Reida, muža zákona, v legendu spravodlivosti. Spolu s divákmi sa vydáva na divokú jazdu, ktorá bude obohatená o veľkolepé prekvapenia a humorné nezhody. Tie budú musieť obaja rozpačití hrdinovia prekonať, aby dokázali bok po boku bojovať s ľudskou chamtivosťou a korupciou.

Gore Verbinski sa preslávil najmä dobrodružnou popcornovou sériou Piráti z Karibiku (2003, 2006, 2007), ale za zmienku stojí aj desivý atmosférický horor Kruh (2002). V tomto novom westerne v úlohe bojovníka Tonta uvidíme obľúbeného Johnnyho Deppa, ktorý si zahral aj svojského piráta Jacka Sparrowa v spomínanej sérii. O hudobnú zložku sa postaral velikán Hans Zimmer, ktorý sa tento rok hudobne podieľal aj na filme Muž z ocele (2013).

V kinách od: 4. 7. 2013

.

.

BEFORE MIDNIGHT (PRED POLNOCOU)before-midnight-pred-polnocou

2013, Dráma

Réžia: Richard Linklater

Hrajú: Julie Delpy, Ethan Hawke,

Štúdio: Sony Pictures Classics

Distribútor: Forum Film SK

Pred polnocou je romantická dráma a pokračovanie filmov Pred úsvitom (1995) a Pred súmrakom (2004). Réžie sa ujal, ako pri predošlých filmoch, Richard Linklater, ktorý pri scenári spolupracoval s predstaviteľmi dvoch hlavných rolí, Ethanom Hawkeom a Julie Delpy. Vo všetkých troch filmoch je hlavnou myšlienkovou náplňou analýza zložitých partnerských vzťahov.

Zatiaľ, čo v spomínanej prvej časti sa hlavní hrdinovia Jesse a Celine len náhodne zoznámili a strávili jednu nezabudnuteľnú noc, v ďalšom nostalgickom pokračovaní sa sklamaní a rozčarovaní životom stretli až po niekoľkých rokoch.

V najnovšej snímke Pred polnocou sú už manželmi a vychovávajú dve dcéry. Ako dar dostanú od priateľov pobyt na jednu noc bez detí v luxusnom hoteli na pláži v Grécku. Ako môže pár v dlhoročnom vzťahu takýto čas stráviť? Romantické chvíle narúša neodbytná realita – rozhovory na témy: stereotypný rodinný život, výchova detí, práca, nesplnené sny a priania, sklamania a pomaly vyprchávajúca láska.

V kinách od: 11. 7. 2013

.

.

pacific-rim-ohnivy-kruhPACIFIC RIM (OHNIVÝ KRUH)

2013, Akčný / Sci-fi / Dobrodružný

Réžia: Guillermo del Toro

Hrajú: Idris Elba, Charlie Hunnam, Charlie Day, Rinko Kikuči, Max Martini, Ron Perlman

Štúdio: Warner Bros. Pictures

Distribútor: Continental

Pod taktovkou uznávaného režiséra Guillerma del Tora, známeho najmä svojimi osobitými, hororovo-fantazijnými filmami, prichádza v strede júla do kín megalomanský sci-fi thriller, v ktorom bude ľudstvo opäť raz bezmocné.

Z mora sa vynoria obrovské príšery Kaiju, ktoré sa pustia do vojny s ľudstvom. Tá si vyžiada milióny životov. Pre boj s Kaiju bola vyvinutá špeciálna zbraň: masívni roboti nazvaní Jaegers, ktorí sú simultánne ovládaní dvomi pilotmi. Lenže aj títo roboti sa tvárou v tvár nezničiteľnému Kaiju zdajú byť takmer bezradní.

V hlavnej úlohe tohto očakávaného spektáklu uvidíme pomerne neznámeho Idrisa Elbu, ktorý si menšie roly zahral v dobrodružnej fantasy Thor (2011) alebo v sci-fi thrilleri Prometheus (2012). Del Toro na seba výraznejšie upozornil fantasy snímkami Hellboy (2004), Hellboy 2: Zlatá armáda (2008) a mysterióznym fantazijným hororom Faunov labyrint (2006).

V kinách od: 11. 7. 2013

.

.

THE WOLVERINEthe-wolverine

2013, Sci-fi / Akčný / Dobrodružný / Fantasy

Réžia: James Mangold

Hrajú: Hugh Jackman, Hirojuki Sanada, Will Yun Lee, Brian Tee, Světlana Chodčenkova, James Fraser

Štúdio: Twentieth Century Fox Film Corporation

Distribútor: Bontonfilm

Najslávnejší hrdina zo ságy X-Men, Wolverine, v novom výpravnom akčnom dobrodružstve nazrie do súčasného Japonska, kde sa zamiluje do ženy prisľúbenej inému mužovi. Z neľútostnej bitky na život a na smrť odíde navždy poznamenaný.

Prvý raz v živote sa cíti zraniteľný a ocitá sa na hrane svojich fyzických a psychických možností. Zďaleka totiž nebojuje len so smrtiacimi samurajskými mečmi, ale aj s vlastnou smrteľnosťou. Z týchto vonkajších a vnútorných zápasov nakoniec vyjde omnoho silnejší, ako kedy býval.

Film nakrútil James Mangold, režisér hudobnej drámy Walk the Line (2005) a akčnej komédie Zatiaľ spolu, zatiaľ nažive (2010). V úlohe Wolverina uvidíme ostrieľaného Hugha Jackmana, ktorý si zahral vo všetkých častiach X-Menov a naposledy svet ohúril romantickým, Oscarmi oceneným, muzikálom Bedári (2012).

V kinách od: 25. 7. 2013

ČÍTAJTE AJ: KINOPREMIÉRY 2013: MÁJ

autorka článku: Mária Pánisová
zdroj fotografií: distribučné štúdiá

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.