Kinopremiéry 2013: August

movies-kick-ass-2-international-posterPriaznivcov partnerských konverzačiek začiatkom augusta osloví snímka Jasmínine slzy od skúseného Woodyho Allena, tiež sa môžeme tešiť na pripravovaný sci-fi thriler Elysium. Bruce Willis bude v akčnej komédii Red 2 opäť bojovať proti teroristom a pre milovníkov komiksov je tu pokračovanie o superhrdinoch s názvom Kick-Ass 2: Na plné gule.

.

ČÍTAJTE AJ: KINOPREMIÉRY 2013: JÚL

.

BLUE JASMINE (JASMÍNINE SLZY) blue-jasmine-movie-2013-poster-1

2013, Dráma

Réžia: Woody Allen

Hrajú: Cate Blanchett, Alec Baldwin, Sally Hawkins, Michael Emerson, Peter Sarsgaard

Štúdio: Gravier Productions

Distribútor: Magic Box

Pod taktovkou veterána Woodyho Allena, majstra psychologicko – intelektuálnych konverzačiek (nakrútil ich takmer 50), prichádza začiatkom augusta do kín ďalšia z jeho brilantných analýz zameraných na zložité medziľudské vzťahy.

Jasmine je elegantná, okúzľujúca a zhýčkaná dáma, ktorá sa ocitá na prahu ťažkej osobnej krízy. Jej idylické manželstvo s bohatým podnikateľom Halom a bezstarostný život sa v jediný okamih rozpadnú na kúsky. Odsťahuje sa k svojej sestre Ginger, ktorá má skromný byt v San Franciscu. Lenže útek z rozprávkového stereotypu nie je zas tak jednoduchý. Keď Jasmine stretne Dwighta, šarmantného diplomata, uchváteného jej krásou, oduševnenosťou a štýlom, má pocit, že nachádza novú životnú cestu.

Režisér Woody Allen sa na filmovom poli presadil najmä ako tvorca nízkorozpočtových autorských filmov. Za zmienku stojí kritikmi ospevovaná partnerská komediálna dráma Annie Hall (1977) a Manhattan (1979). V snímke Jasmínine slzy si hlavnú hrdinku zahrala známa Cate Blanchett a jej manžela Alec Baldwin.

V kinách od: 1. 8. 2013

.

elysium-movie-2013-posterELYSIUM

2013, Sci-fi / Akčný / Thriler / Dráma

Réžia: Neill Blomkamp

Hrajú: Matt Damon, Jodie Foster, William Fichtner, Alice Braga, Diego Luna, Michael Shanks

Štúdio: Columbia Pictures

Distribútor: ITAFilm

Relatívne neznámy Neill Blomkamp na seba po režisérskej a scenáristickej stránke upozornil iba obľúbeným sci-fi thrilerom s názvom District 9 (2009). Snímka zaujala najmä ,,nehollywoodskym”, ba priam dokumentárnym spracovaním. Vo filme Elysium, ku ktorému si Blomkamp taktiež napísal scenár, zažiaria v hlavných úlohách Matt Damon a Jodie Foster.

V roku 2154 je ľudská populácia rozdelená na dve diametrálne odlišné časti. Na bohatých, ktorí žijú na nedotknutej umelej kozmickej stanici s názvom Elysium a na zbytok, ktorý zostal na preľudnenej a zdevastovanej Zemi. Elysium prísne dodržiava imigračné zákony a tajomníčka Delacourt je ochotná urobiť čokoľvek, aby luxusný život obyvateľov stanice zostal neporušený.

To však ľuďom na Zemi nezabráni v tom, aby sa sem nepokúšali dostať za akúkoľvek cenu. Hlavným hrdinom príbehu je bývalý podvodník Max, ktorého život zaženie do slepej uličky. Ak si chce zachrániť holý život, musí sa vydať na neľahkú misiu, ktorej úspech by mohol dva nesúrodé svety zrovnoprávniť.

V kinách od: 8. 8. 2013

.

RED 2red-2-2013-poster-wallpaper

2013, Akčný / Komédia / Krimi / Thriler

Réžia: Dean Parisot

Hrajú: Bruce Willis, John Malkovich, Anthony Hopkins, Helen Mirren, Catherine Zeta-Jones, Brian Fox

Štúdio: DC Entertainment

Distribútor: Bontonfilm

Red 2 je pokračovaním úspešnej akčnej komédie s názvom RED: Vo výslužbe a extrémne nebezpeční (2010). Prvá časť oplývala príjemnou nostalgickou atmosférou 90. rokov, kedy sa s akčnými filmami a nesmrteľnými hrdinami doslova roztrhlo vrece. Red 2 nakrútil Dean Parisot, ktorý sa zatiaľ nepodieľal na významnejšom hollywoodskom projekte.

Frankovi Mosesovi, bývalému agentovi CIA, nie je dopriate, aby si užíval dôchodok so svojou novou partnerkou Sarah. Opäť dáva dohromady svojrázny tím elitných tajných agentov, ktorých cieľom je vypátrať smrtiacu zbraň, ktorá môže zmeniť rozloženie síl vo svete. Ak chcú uspieť, musia odolať horde nemilosrdných zabijakov, teroristov a mocichtivých vládnych úradníkov. Tí túžia po technologicky vyspelej superzbrani.

Misia zavedie Franka a jeho nesúrodý tím do Londýna, Paríža a Moskvy. Ich nepriatelia však majú početnú prevahu. Ak chcú agenti zachrániť svet a zostať nažive, musia sa spoľahnúť na svoju vynaliezavosť a dôvtip, na schopnosti zo starej školy a na seba navzájom.

V kinách od: 22. 8. 2013

.

movies-kick-ass-2-international-posterKICK-ASS 2 (KICK-ASS 2: NA PLNÉ GULE)

2013, Akčný / Komédia / Krimi / Thriler

Réžia: Jeff Wadlow

Hrajú: Chloë Grace Moretz, Aaron Taylor-Johnson, Jim Carrey, Lyndsy Fonseca, John Leguizamo

Štúdio: Universal Pictures

Distribútor: Barracuda Movie

Dobrodružnú komiksovú komédiu Kick-Ass nakrútil v roku 2010 Matthew Vaughn, režisér úspešného sci-fi thrileru X-Men: Prvá trieda (2011). Pokračovanie o mladých teenageroch, ktorí chcú ako superhrdinovia urobiť dieru do sveta, si vzal na starosť Jeff Wadlow, ktorý však s podobným žánrom nemá bohaté skúsenosti a divákov skôr zaujal športovou drámou Bitkári (2008).

Na konci prvej časti Dave alias Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) a Mindy alias Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) zavesili svoju superhrdinskú identitu na klinec a snažia sa žiť normálne ako typickí teenageri. Pre boj s nespravodlivosťou a so zlom založí plukovník Star and Stripes (Jim Carrey) amatérsky tím hrdinov Justice Forever. Do neho bude musieť vplyvom okolností vstúpiť i Kick-Ass.

Na druhej strane barikády stojí Red Mist – The Mother Fucker (Christopher Mintz-Plasse) a skupinka jeho poskokov. Ten sa chce Kick-Assovi pomstiť za smrť svojho otca a v mestských uliciach tým pádom začne skutočný zmätok. Jeho plán má však jeden háčik. Ak si niekto začne s jedným z členov Justice Forever, začne si automaticky aj so všetkými ostatnými.

V kinách od: 22. 8. 2013

ČÍTAJTE AJ: KINOPREMIÉRY 2013: JÚN

autorka článku: Mária Pánisová
zdroj fotografií: distribučné štúdiá

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.