Roztočte to s OKTOBERFESTOM i tento rok

Tradičný OKTOBERFEST UKF, organizovaný Študentským parlamentom UKF, nebude pred internátom Zobor chýbať ani tento rok.  V druhý októbrový deň sa už po jedenásty raz na jednom pódiu stretne niekoľko skutočne skvelých kapiel, ktoré nenechajú chladným ani toho najväčšieho hudobného ignoranta.

differenceV podstate ešte neznáma, no veľmi perspektívna, je i skupina The Difference, ktorá celý Októberfest zaháji. Jej čaro spočíva najmä v tom, že sa snažia čo najviac odlíšiť od súčasného mainstreamu. Nemožno ju porovnávať ani s domácou alternatívnou hudbou. Najviac sa približuje k progresívnej hudbe 60. a 70. rokov. Nie je to však žiadna kópia starých hitov, chlapci z Liptova na koncertoch nehrajú ani jeden cover.

Mink, mladá topoľčianska kapela, začínala tak, ako mnohé iné skupiny. V pivnici. Od roku 2005 prešla mnohými zmenami nielen v členoch kapely, ale aj v štýle. Kto má rád rock-pop, určite neostane sklamaný.fishing strip

O tom, že Topoľčany nie sú na hudobné talenty vôbec skúpe, nás príde presvedčiť i pop-punková kapela Fishing Strip. Vznikla v roku 2008, prvý koncert odohrala na Deň detí na základnej škole a pred rokom jej vyšiel prvý album Držíme spolu. Kapela koncertuje nielen po Slovensku, ale je obľúbená i v susednom Česku.

Skúste si tipnúť, ktorá skupina má na svedomí už štyri fantastické albumy a pomaly tisícku odohraných koncertov. Mýtus punk & rock´n´rollovej legendy, Slobodná Európa, vás presvedčia, že i napriek svojej 24 ročnej existencii stále nepatria do starého železa a dokážu to na pódiu kvalitne roztočiť.helenine-oci

No, a ako sa hovorí, že najlepšie na koniec, v pokročilej hodine vás svojou neskutočnou energiou opantajú Heľenine oči. Chlapcov z Prešova netreba nijak špeciálne predstavovať, stačí sa tešiť na ich Jahody, Mariannu či množstvo iných známych songov.

Určite si mnohí ešte spomínate na skvelý Vidiek a Janka Kurica spred dvoch rokov. Ako sám pre Občas nečas povedal, najradšej hrá pre vysokoškolákov, a preto budete mať možnosť zažiť legendu Janko Kuric a Vidiekslovenskej hudobnej scény i tento rok. O tom, aký Janko Kuric je a odkiaľ berie všetku svoju energiu, sa môžete dočítať i v exluzívnom článku, ktorý pre Občas nečas poskytol pred dvomi rokmi.
https://www.obcasnecas.ukf.sk/2012/01/janko-kuric-%E2%80%9Eenergiu-si-beriem-od-publika%E2%80%9C/

A čerešničkou na torte je, ako po iné roky, že vstup je ZDARMA.

Presný časový rozpis koncertov a všetky potrebné informácie nájdete na Facebooku OKTOBERFESTU  UKF. https://www.facebook.com/events/1382086168688812/?fref=ts


Autorka: Dana Bednárová
Zdroj fotografií: Archív O.N., www.bandzone.cz, www.hel.sk

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.