Dráma v zápase volejbalistiek UKF

V 3. kole volejbalovej extraligy žien si v sobotu svoje sily zmerali študentky UKF Nitra a gymnazistky COP Nitra. Jednoznačným favoritom zápasu boli vysokoškoláčky, avšak zápas napokon vyústil v päťsetovú drámu, v ktorej sa predsa na konci tešili hráčky UKF.

Volejbalistky UKF 2

Sobotňajšie derby stretnutie medzi mestskými volejbalovými družstvami bolo od začiatku veľmi vyrovnané.

Tretí set bol opäť vyrovnaný, no hráčky UKF si vďaka zlepšenej hre na podaní a vydarenými prihrávkami postupne získali náskok a vybojovali si víťazstvo v treťom sete.V prvých dvoch setoch ťažili z hry viac hráčky Centra olympijskej prípravy (COP) a dostávali favoritky z UKF pod tlak. Postupne sa im darilo presadzovať sa čoraz viac a úvodné dva sety napokon aj vyhrali. Schyľovalo sa k prekvapeniu a hráčky COP boli v tom momente veľmi blízko k víťazstvu, ktoré by bolo pre ne prvé v aktuálnej sezóne.

Nasledujúci set sa niesol v rovnakom duchu a zrazu bola na svete remíza 2:2 na sety a zápas sa prakticky začal odznova. V piatom sete nasledoval tajbrejk, ktorý mal tiež vyrovnaný priebeh.

Volejbalistky UKF 3

Záver zápasu napokon lepšie zvládli domáce hráčky UKF a mohli sa tešiť z víťazstva po famóznom obrate z 0:2 na 3:2. Zo zápasu si napokon odniesli dva body. COP si na svoje konto pripísalo bod.

UKF sa stretnú v priamej konfrontácii o prvé miesto v lige.UKF zaznamenalo už tretie víťazstvo v rad. S ôsmimi bodmi je na prvom mieste v extralige. Rovnaký počet bodov majú aj volejbalistky Kežmarku,no vďaka horšiemu skóre sú „len“ na druhom mieste. Práve Kežmarok zavíta v sobotu 19. októbra do Nitry a s hráčkami

UKF Nitra – COP Nitra 3:2 (18:25, 22:25, 25:16, 25:16, 15:12)

Základné zostavy:

UKF: D. Hradecká, Richweissová, Grulišová, Uváčiková, Štrbová, Stümpelová, libero L. Hradecká (Netolická, Ružbaská, Lukáčová, Frindtová).

COP: Mináčová, Candráková, Kmecová, Šipková, Čepová, Poláčková, libero Michalovičová a Jaščurová (Písečná, Kočišová, Maštalírová).

autor článku: Viktor Háber