Kultúrny detox: Október 2013

Aspoň chvíľu nemyslieť na školu a len tak si vychutnávať život. Takúto formu oddychu nám niekedy prinesie rockový koncert s pivom v ruke, inokedy pokojná beseda pri čaji. V nasledujúcich riadkoch vám prinášame prehľad posledných októbrových podujatí, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť. Ak vás začína obchádzať zimná depresia, nalaďte sa spolu s nami na vlnu umenia a zábavy. 

Na vlnách surfu a rocku: 19. október

V sobotu o 22.00h sa môžete tešiť na kapelu Kvádro z Nových Zámkov. Tá sa predstaví v rockovom klube FRANKIE, kde budete mať možnosť vypočuť si hudbu v štýle 60. rokov, surferského rocku či bluesu v podaní mladých hudobníkov.

Mestský dom nisys.sk50. výročie založenia Ponitrianskeho múzea:
20. október – 31. december

V týchto dňoch sú všetci obyvatelia, ako aj návštevníci Nitry srdečne vítaní v priestoroch Ponitrianskeho múzea, ktoré oslavuje 50. výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti môžete nazrieť do tvorivej dielne, v ktorej budú výtvarníci na počesť spomínaného výročia odlievať zo sadry logo múzea.

Večer plný poézie a hudby: 23. októberLucia Bizarretová 2

Fanúšikovia literatúry, ktorí obľubujú autorské čítania, si v októbri taktiež prídu na svoje. Mladá poetka a študentka UKF Lucia Bizarretová uvedie svoju najnovšiu zbierku s názvom Press the button X. Autorka vás vtiahne do sveta básní o súčasnom svete písaných drzým jazykom. Počas celého večera si môžete vypočuť aj dobrú muziku, a to v podaní Jakuba Šimjaka spolu s hosťami. Akcia sa koná v príjemnej atmosfére kaviarne Jazz Caffe o 19.00hod.

Dobré jedlo a ešte lepšie pivo či víno: 24. – 27. október

Ak si nájdete chvíľu čas a dostanete chuť na dobré jedlo, navštívte gastrofestival s názvom Zoborské slávnosti. V areáli výstaviska Agrokomplexu sa počas štyroch dní stretnú gurmáni zo všetkých kútov Slovenska. Chcete vyskúšať domáce mlieko či mäso a popritom si pochutnávať na výbornom pive a víne? Pripravte si svoje chuťové poháriky a nenechajte si ujsť gastrofestival Zoborské slávnosti.

plagat-zoborske-A3-lezato

Underground vo Valašskom šenku: 31. október

Na hudobné spestrenie a zakončenie mesiaca október nasmerujte svoje kroky do Valašského šenku. Prichádza k nám underground priamo z Prahy alebo inak povedané The Plastic People of the Universe. Zaujímavá minulosť počas komunizmu, inšpirácia Andym Warholom a množstvo kvalitných skladieb. Lepšie raz počuť, ako stokrát čítať.

Autorka článku: Lenka Varchoľaková
Foto: archív ON, nisys.sk, visitnitra.eu

 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.