Hra s bielym kvetináčom

Nález bielej keramickej nádobky vám môže vyčariť výnimočné popoludnie. Ak vás baví vdýchnuť starým veciam nový život, neignorujte tento fotopostup.

Máte doma jednoduchý biely keramický kvetináčik a kreatívneho ducha? Prinášame jednoduchú inšpiráciu, ako ho ozvláštniť, zabaviť sa a priniesť do domu niečo nové, neopozerané a hlavne vlastnoručne vytvorené.

Hra s bielym kvetinacom, obr 1

Môžete potrebovať:

  • Biely kvetináč (keramická miska)
  • Akrylová trblietavá farba
  • Akrylové ozdoby, mozaika na lepenie (poobzerajte sa po obchode s hobby potrebami a vyberte si, čo by vyzeralo na vašom keramickom kvetináči dobre, všetko je totiž na vašej fantázii)
  • Trblietavý prášok
  • Transparentné lepidlo (herkules, duvilax)
  • Tenký štetec

Hra s bielym kvetinacom 2

My sme si vybrali hnedo-fialové sfarbenie aplikácie, ktorá pozostávala zo štvorčekov mozaiky nerovnakej veľkosti, akrylovej ligotavej farby a zlato-oranžových trblietok. Takáto kombinácia sa potom môže skvelo vynímať na stole počas vianočných sviatkov a pokiaľ máte radi lesknúce sa dekorácie, aj počas celého roka. Okrem toho, nemusí byť len domovom pre korienky rastlinky, ktorú chcete pestovať, ale má aj iné nápadité využitie.

Ako to urobiť?

Na očistený kvetináč nanesieme akrylovú farbu. Vždy nanášame prvú vrstvu, ktorú necháme zaschnúť a pokračujeme nanášaním druhej vrstvy, aby farba bola jednotná a náter nemal medzery.

Hra s bielym kvetinacom, obr 3

A teraz prichádza na rad kreatívna hra. Na voľnú plochu kvetináča aplikujeme samolepiace akrylové ozdoby mozaiku, ľubovoľným spôsobom, tak ako sa to žiada nášmu estetickému cíteniu.

Hra s bielym kvetinacom, obr 4

Na kvetináči sa bude pekne vynímať aj pásik akrylovej farby, ktorú posypeme trblietavým práškom.

Hra s bielym kvetinacom, obr 5

Hra s bielym kvetinacom, obr 6

Hra s bielym kvetinacom, obr 7

Počas výroby sme si vymysleli aj ďalší zaujímavý spôsob dekorovania. Vaším skvelým pomocníkom môže byť aj dámsky kozmetický produkt a to lak na nechty, ktorý môžete kvapkať  pomocou špáradla medzi jednotlivé kúsky mozaiky.

Hra s bielym kvetinacom, obr 8

Hra s bielym kvetinacom, obr 9 (1)

Takýmto spôsobom sa môžete hrať do nekonečna, až kým sa vám neminú všetky komponenty a keramická miska nebude mať tú správnu podobu.

Hra s bielym kvetinacom, obr 10

Na čo ju môžete využiť?

Môže byť  nádobou na efektnú a voňavú bytovú dekoráciu potpourri. Vysušené lupienky ruže, ktoré majú sladkastú medovú vôňu, naukladajte do misky a zasypte trblietavým práškom.

Hra s bielym kvetinacom, obr 11

Nasypte do nej cukríky a salónky pre hostí.

Hra s bielym kvetinacom, obr 12

Vložte do nej čajovú sviečku a užívajte si nevšednú formu osvetlenia.

Hra s bielym kvetinacom, obr 13

A čo s vaším výtvorom urobíte vy?

autorka: Veronika Miháliková
foto: autorka

 

 

 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.