Opäť nový grafikon

Ak cestujete do školy vlakom, nezabudnite si dnes zistiť, ako sa zmenili vaše spoje. Oddnes totiž vstúpil do platnosti nový grafikon, ktorý navrhla Železničná spoločnosť Slovensko.

Platiť bude do 13. decembra 2014 a zmeny sa týkajú nielen všetkých tratí vo vnútroštátnej doprave, ale aj vlakov v medzinárodnej doprave, ktoré prechádzajú cez Slovensko.

Železničná spoločnosť Slovensko (ďalej len ZSSK) je členským štátom Európskej únie a železničného spoločenstva UIC. Keďže sa každoročne menia cestovné poriadky v medzinárodnej doprave, nadväzujú na ne aj zmeny cestovného poriadku na Slovensku.

Ak ste zistili, že zmenou vášho spoja nebudete po novom stíhať spoje MHD alebo iné vlakové spoje, svoje pripomienky k cestovnému poriadku môžete pokojne zaslať počas celého roka na emailovú adresu ZSSK: cestovny.poriadok@slovakrail.sk.

Zmena grafikonu by nateraz mala byť jedinou väčšou zmenou v železničnej doprave. Zdražovania cestovných lístkov sa tak obávať nemusíme. Ako uviedla Zuzana Červená, vedúca tímu externej komunikácie ZSSK, „Železničná spoločnosť Slovensko nepripravuje zmenu cien cestovných lístkov. Ceny sú regulované štátom a musia byť odsúhlasované ministerstvom dopravy a financií a následne regulačným úradom.“

autorka: Lucia Šimová
foto: transport.sk

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.