Ples UKF: Chinaski spomínali na študentské časy, Phantoms Crew sa predviedli pedagógom

Piatkový večer priniesol do priestorov nitrianskeho Agrokomplexu závan šarmu a elegancie. Univerzitným imatrikulačným plesom UKF vyvrcholili jesenné Študentské dni nitrianskych univerzít.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Osvedčené podujatie z dielne Študentského parlamentu UKF po roku zožalo obrovský úspech, ktorý predznamenával už mimoriadny záujem o vstupenky. Ich cena sa tento rok zastavila na 22 eurách, čo je s ohľadom na chutnú večeru, víno, nealko a občerstvenie v cene skutočne priaznivá vysokoškolská suma. Davy študentov si neváhali vystáť nekonečné rady, len aby sa im vstupenky na najočakávanejšie podujatie zimného semestra ušli.

Slávnostného večera sa napokon zúčastnilo približne 1300 študentov, nechýbali ani najvyšší predstavitelia univerzity. Večer noblesným spôsobom odštartovala Akadémia tanca, ktorá do tradičného úvodného waltzu pritiahla bezmála všetkých návštevníkov. Po klasických tancoch sa krásnou ľubozvučnou slovenčinou prihovoril publiku kubánsky vokalista Lazaro, ktorý známymi latino rytmami do posledného kútika zaplnil parket.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Odviazanú tanečnú zábavu po kvalitnej večeri ešte viac vyburcovali Phantoms Crew s prepracovanou tanečnou choreografiou. Šestici, ktorej v piatok pre zranenie zápästia chýbal jeden člen, sa v poslednej dobe vydarilo niekoľko akcií aj v zahraničí, čo so sebou prinieslo zvýšené nároky na čas a komplikácie s dochádzkou. Tanečníci sú teda radi, keď vďaka takýmto podujatiam môžu pedagógom, ktorí im vychádzajú v ústrety, ukázať, že skupinu nepodporujú nadarmo.

Ako headliner plesového večera sa predviedli českí Chinaski, ktorí si pre nitrianske publikum urobili čas uprostred koncertného odpočinku. Vo februári ich totiž čaká megakoncert pri príležitosti osláv dvadsiatky fungovania kapely, fanúšikov chcú teda nechať chvíľku čakať. Po vystúpení nám Michal Malátný, ktorý v kapele istú dobu fungoval aj so svojimi spolužiakmi z DAMU, prezradil, že na podobných akciách si vždy zaspomína na študentské roky a počas vydareného piatkového večera videl pred očami vlastný imatrikulačný ples.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zábava vyvrcholila obľúbeným žrebovaním tomboly, v ktorej študentský parlament pripravil pre zúčastnených množstvo hodnotných cien, a napokon sa tancovalo až do skorých ranných hodín. Veď ako Občasu nečasu potvrdili aj Phantoms Crew a Chinaski, študenti, najmä tí potužení „prípitkom“, to vždy vedia rozbaliť naplno.

Návštevnici sa zhodujú, že nielen atraktívnym programom, ale i organizačne sa imatrikulačný ples UKF každoročne zlepšuje. Príjemne prekvapilo rozprúdenie zábavy už pred slávnostnou večerou, ale i podávanie chutnej popolnočnej kapustnice, ktorá vytancované žalúdky milosrdne oslobodila od čakania do raňajok.

Členovia Študentského parlamentu UKF opäť odviedli prvotriednu prácu a vysokoškoláci sa už teraz môžu tešiť, čo nové na univerzitnom plese prinesú o rok.

autorka: Dominika Babulicová
foto: Lenka Káčerová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.