Silvester na európsky spôsob

Ak už vás nebaví typicky slovensky strávený Silvester, ak chcete zažiť poslednú noc v roku trochu vzrušujúcejšie a ak vám po letnej brigáde zostalo na účte ešte zopár eur navyše, vyberte si niektorú z európskych metropol a prežite Silvester megalomansky!

Benátky

Polnočný ohňostroj, priateľské objatia a vrúcne bozky s cudzincami z celého sveta, výborná nálada a zábava až do skorého rána. Oslávte príchod Nového roka v Benátkach. Taliani sú temperamentný národ, predstavte si teda, aká vzrušujúca bude silvestrovská oslava v Benátkach. Nenechajte si ujsť najznámejšie benátske pamiatky ako Sídlo benátskych dóžat a väzenie, Most vzdychov alebo zvonicu sv. Marka Campanilla. Cez spletité benátske uličky sa dostanete až k slávnemu mostu Rialto. Túlajte sa po Canal Grande, nakupujte suveníry alebo podľahnite čaru miestnych kaviarní a reštaurácii a zavŕšte oslavu Silvestra a Nového roka na námestí Sv. Marka.

Paríž

Aj vás lákajú svetlá francúzskej metropoly či Eiffelova veža na silvestrovský spôsob? Užite si posledné dni v roku v jednom z najromantickejších miest sveta a navštívte pred posledným odrátavaním starého roka romantickú prechádzku popri Seine, prehliadku Víťazného oblúka, prejdite sa po najznámejšej parížskej triede Champs Élysées, navštívte Námestie Svornosti, kde sa týči známy egyptský obelisk, gotickú katedrálu Notre Dame, najstarší parížsky most Pont-Neuf, Kráľovský palác či Louvre! Nezabudnite si však fotoaparát a pofoťte všetko, čo dá aj nedá! Nasajte atmosféru úžasnej francúzskej metropoly a podeľte sa o ňu s rodinou či priateľmi. Iste vám budú ešte dlho závidieť.

Silvester v Paríži

Praha

Mesto milované kráľmi, dnes mekka turistov dychtivých po bohatej histórii, romantických prechádzkach, ale aj zábave a slávnej českej kuchyni. Prahu nestačí vidieť raz ani dvakrát, nikdy sa jej totiž nenasýtite. Prečo nespojiť príjemné s ešte príjemnejším a nestráviť oslavy príchodu Nového roka v hlavnom meste Česka?! Karlov most, Václavské námestie, Staromestské námestie, Orloj či niektorý z mnohých úžasných podnikov, kde zaručene oslávite Silvester ako sa patrí! Spoznajte nových ľudí, zabavte sa a prineste si domov zážitky hodné silvestrovskej noci.

Londýn

Že Angličania sú nudní a rezervovaní? Dokážte známym, ktorí to tvrdia, že sa mýlia. Zájdite si na najväčšiu silvestrovskú párty v Európe, zatancujte si s cudzincami z celého sveta a rozlúčte sa s rokom 2013 ako sa patrí. Pripravte sa na ohromný a jedinečný ohňostroj, ktorý sa už tradične koná na nábreží Temže, alebo si vyberte jeden z mnohých londýnskych klubov či krčiem a oslavujte s priateľmi tam. A keď už budete v Londýne, nezabudnite aj na fotografie s Tower Bridge, Londýnskym okom či Elizabeth Tower (Big Ben) v pozadí. Prejdite sa popri Buckinghamskom paláci, možno sa vám pošťastí a posledné dni v roku oslávite s niektorým z členov kráľovskej rodiny. Aby sme nezabudli, červený autobus. Nesmie chýbať červený autobus!

Silvester v Londýne

Budapešť

Pre niektorých z nás jedno z najprístupnejších európskych veľkomiest, ktoré má nielen bohatú históriu, ale aj množstvo moderných kútov a Silvester je na to ako stvorený. Ak by ste chceli zažiť poslednú noc roka v Budapešti a trochu inak, vyberte si plavbu loďou alebo operu. Ak ste fanúšikmi bujarej zábavy na námestiach, pokojne sa môžete pridať k ľuďom oslavujúcim v uliciach maďarského veľkomesta. Mimochodom, Maďari ohňostroj priam zbožňujú, a to je aj dôvod, prečo sa na mnohých miestach v meste rozhoria na Silvestra organizované svetelné show. Odporúčame navštíviť aj Parlament, Hradný vrch, Matyášov chrám, Rybársku baštu, z ktorej je nádherný výhľad na celú Budapešť, ďalej kostoly sv. Anny a sv. Štefana alebo známy Pamätník milénia.

Nemusíte byť milionári, aby ste strávili poslednú noc roka v jednej z európskych metropol. Stačí vám chuť a odvaha stráviť Silvester inak a ostatné sa dozviete na rôznych zľavových portáloch, o ktorých sa dočítate na našom webe. A pamätajte, dôležitejšie než miesto, kde oslavy príchodu Nového roka strávite, je to, s kým a ako ho strávite. Želáme vám teda kopec zábavy a najkrajšieho Silvestra!

autorka: Lucia Šimová
foto: hnonline.sk

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.