Mestské derby víťazné pre favoritky z UKF

Volejbalistky UKF si opäť na svoje konto pripísali víťazstvo. Po dráme v prvom zápase si v odvete počínali suverénnejšie a mestské rivalky zdolali v troch setoch.

Už druhý raz v sezóne proti sebe nastúpili dva extraligové tímy z mesta Nitra. V prvom zápase sme sa na pôde UKF dočkali päťsetovej drámy a veľmi vyrovnaného duelu.

volejbal UKF nitra.sme.sk_2
Tentoraz volejbalistky UKF proti COP Nitra

Tentoraz na svojej palubovke nastúpili volejbalistky COP a mali tak menšiu výhodu. No tá pri hernom výkone nebola až tak výrazná. Hneď prvý set ukázal, kto je v zápase favoritom a hostky v ňom zvíťazili o 7 bodov. Druhá časť hry bola ešte oveľa jednoznačnejšia a domáce hráčky utrpeli vysoký debakel. Po prehre o 14 bodov boli domáce zrelé na uterák, avšak ich psychika až tak herne neutrpela. To sa ukázalo v treťom sete, ktorého priebeh bol celú dobu vyrovnaný a stále existovala menšia šanca, že favoritky stratia bod alebo dva. To sa však napokon nestalo a volejbalistky z UKF si vybojovali deviate víťazstvo v rade a v prebiehajúcej sezóne tak naďalej zostali neporazené.

volajbal UKF nitra.sme.sk_1
Volejbalistky UKF sa suverénne držia na prvej priečke v tabuľke

Jednoznačne tak vládnu na ligovom tróne, zatiaľ čo ich posledný súper sídli na predposlednom mieste v lige. V nasledujúcom zápase, ktorý sa bude konať deň pred Mikulášom, zamieria vysokoškoláčky na východ Slovenska. Tam ich čaká zatiaľ najväčšia výzva- zdolať Kežmarčanky, ktoré sú v dobrej forme, a v lige sú na druhom mieste v tesnom závese pod Nitriankami.

COP Nitra – UKF Nitra 0:3 (18:25, 11:25, 22:25)

autor: Viktor Háber
foto: nitra.sme.sk

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.