ŠD Nitra na BBC? Presvedčte sa sami

Charakteristická červená budova internátu Nitra sa vďaka slovenskému projektu lietajúceho auta objavila na webstránke britského BBC aj v ďalších svetových médiách.

Aeromobil_1

Lietajúce auto Aeromobil z dielne Slováka Štefana Kleina pred nedávnom doslova obletelo médiá, všimli si ho aj tie zahraničné. Slovenského vývojára to dokonca priviedlo až na pôdu americkej NASA, ktorá má zjavne o auto záujem. S mimoriadnym úspechom však prišla aj nečakaná publicita UKF, ktorej študentský domov Nitra sa objavil v pozadí propagačných fotografií značky.

Aeromobil_BBC

Nezameniteľná budova bývalého interhotela sa objavila najmä v britských médiách, okrem BBC spomínané fotografie uverejnili aj Daily Mail či nespočetné množstvo motoristických portálov. V sprievodnom promovideu je zároveň vidieť automobil prechádzajúc nitrianskymi uličkami, novým mostom i rýchlostnou cestou. A môžeme iba hádať, kam až sa zábery nášho internátu dostali.

Aeromobil_2

Vozidlo je považované za revolučný objav, ktorý môže zmeniť budúcnosť osobnej dopravy. Najnovšia séria 3.0 by v limitovanej edícii mala vyjsť už budúci rok a dizajnér Klein verí, že do piatich rokov sa Aeromobil dostane do masovejšej výroby.

autorka: Dominika Babulicová
foto: Aeromobil

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.