UKF prehrala prvý raz v sezóne

Prvá prehra Nitrianok prišla až v desiatom kole. Volejbalistkám uštedril prehru tím z východu Slovenska Oktan Kežmarok. Všetky 3 body však nestratili a z východu si do tabuľky priniesli aspoň jeden.

Prvý tím tabuľky cestoval stovky kilometrov, aby si upevnil svoju pozíciu a udržal si neporaziteľnosť. V prvom zápase zvíťazili filozofky na domácej palubovke v pomere 3:2 a po vyše mesiaci prišla na rad odveta na pôde súpera. Kežmarčanky tak mali príležitosť odplatiť sa za prehru a znížiť svoju stratu na vedúci tím tabuľky.

volejbal - UKF - Kežmarok
Volejbalistky UKF síce tentoraz prehrali, no v tabuľke stále vedú

Čakala ich náročná misia, ale v prvom sete ukázali skvelý herný prejav, podarilo sa im vyhrať a dobre sa namotivovať na ďalší priebeh zápasu. Ďalšie dva sety sa vďaka dobrému podaniu a skvelej hre na sieti podarilo vyhrať hostkám. V oboch setoch zvíťazili v rovnakom pomere 25:16 a otočili tak duel vo svoj prospech. Už vtedy mali isté, že zo zápasu odídu minimálne s jedným bodom, chceli ich však získať všetky 3.

Kežmarčanky sa však psychicky nezložili, ba naopak, herne sa vzchopili a štvrtý set vyhrali. Zápas tak vyústil do tajbrejku. V tom už boli domáce hráčky suverénne a uštedrili dievčatám spod Zobora prvú prehru v sezóne. Nitrianky však nemuseli odchádzať so sklonenou hlavou, keďže si na svoje konto pripísali aspoň bod a stále suverénne vedú tabuľku ženskej volejbalovej extraligy.

Oktan Kežmarok – UKF Nitra 3:2 (25:21, 16:25, 16:25, 25:17, 15:6)

autor: Viktor Háber