Bambusové ponožky alebo ako (ne)zarobiť

Obyčajný študent z priemernej rodiny musí často obracať každú korunu, aby na vysokej škole vyžil. Preto je normálne a bežné, že každý z nás, študentov, berie prvú brigádu, ktorá sa mu naskytne, a to za akýkoľvek plat. Jednou z nich je aj telefonické ponúkanie bambusových ponožiek.

Pri práci s krycím názvom Bambusové ponožky ide hlavne o to, aby mal predávajúci, v našom prípade zúfalý študent s vyžmýkanou peňaženkou, dar výrečnosti. Znamená to, že musí byť dostatočne zaujímavý a rozvravený na to, aby si zákazníka udržal na linke dlhšie ako tri sekundy. Pri tomto druhu zárobkovej činnosti môže potenciálneho brigádnika odradiť hneď niekoľko vecí.

Bambusové ponožky

Prečo to (ne)robiť?

Po prvé, o tomto alebo podobnom produkte už počulo celé Slovensko. Väčšina ľudí teda hneď po tom, ako im poviete, čo ponúkate, zloží telefón. Ak sa aj niektorým jedincom podarí udržať si náhodného zákazníka na linke, stále nemá vyhraté. Musí vynaložiť čo najväčšie úsilie na to, aby ho presvedčil, že produkt, ktorý mu ponúka, je nevyhnutný pre život. Musí mu jednoducho vsugerovať pocit, že bambusové ponožky sú to najlepšie pre nohy a bez nich je jeho život nekompletný.

Druhá vec, ktorá môže brigádnika odradiť, je, že zárobok je závislý od množstva predaných ponožiek. Znamená to jednoduché pravidlo. Pokiaľ presedíte pri telefóne dve hodiny, dve hodiny budete telefonovať po Slovensku, ponúkať najúžasnejšie ponožky na svete a nič nepredáte, máte smolu. Na účet vám pribudne 0,00 eur v hrubom.

Do tretice, je to brigáda len pre emocionálne stabilných jedincov. Teda, ak vám niekto nahnevaný na celý svet vynadá do telefónu, že ho oberáte o drahocenné sekundy jeho života, je dosť pravdepodobné, že vám to skazí deň. Keď vám ale počas pracovnej doby vynadá takýmto spôsobom ďalších tridsať ľudí, máte nábeh na bipolárnu afektívnu poruchu (maniodepresia).

Suma sumárum

Pri tejto práci dostanete sieť bodov a fráz, ktoré musíte zákazníkovi povedať, opýtať sa ho či zistiť od neho. Ak náhodou čo i len jeden bod vynecháte alebo nepoviete správne tak, ako to od vás vyžadovali, objednávka je neplatná.

Ako sa ale hovorí, koľko ľudí, toľko chutí. Bambusové ponožky sú možno naozaj produktom, bez ktorého nemôžeme žiť. Prinajmenšom je to možno dobrá cesta, ako si vycibriť rétoriku či získať zaujímavú skúsenosť.

Nezabúdajte ale, že ponožky z bambusového vlákna sú príjemne chladivé, zabraňujú vzniku baktérií, plesní a nepríjemného zápachu. Sú veľmi pohodlné, priedušné a absorbujú vlhkosť.

autorka: Viktória Dušecinová
foto: Andrej Galica

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.