Červená pre život

Valentínska kvapka krvi je tu opäť. Tento rok s heslom: „Pre niekoho si ten pravý“. Možno niekedy snívaš o tom, aké veľké veci by si chcel/a urobiť. Ako chceš zmeniť svet. A niekedy stačí tak málo. Darovať krv. Zachrániť život.

kvapka krviNa UKF budeš mať príležitosť darovať kus seba v utorok 25. februára v budove fakulty sociálnych vied a zdravotníctva (Kraskova 1), č. dverí 505, 5. poschodie. Kto to nestihne, príležitosť bude aj 27. 2. v budove pedagogickej fakulty (Dražovská cesta č. 4), č. dverí 407, 4. poschodie. Vždy od 8.00 do 11.00 hod.

Prečo darovať krv? Je to prejav ľudskosti. Pomoc. Možno ju budeš raz potrebovať. Ale ani ty neodídeš s prázdniny rukami. Darovanie krvi prispieva k regenerácii organizmu. Úbytok krvi pri darovaní „vyprovokuje“ organizmus k tvorbe nových „neopotrebovaných“ krviniek a darcovia sa spravidla cítia lepšie ako tí, ktorí krv nedarujú. Vezmi si so sebou občiansky preukaz, kartičku poistenca, nezabudni na ľahké raňajky a pitný režim. A pamätaj, že pre niekoho si práve ty ten pravý/á!

 

autorka: Zuzana Vandáková
foto: redcross

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.