Keď sú dvere otvorené

Nitra sa včera zaplnila študentmi dvojnásobne viac, ako po iné dni. Tentoraz však najmä tými so zelenými stužkami na hrudiach. 

Naša univerzita na šiestom ročníku Dňa otvorených dverí sprístupnila svoje priestory mladým uchádzačom o vysokoškolské štúdium. V hlavnej budove poskytovali informácie o štúdiu na jednotlivých fakultách samotní pedagógovia či študenti. V prípade záujmu mohli stredoškoláci neskôr svoje otázky klásť aj pracovníkom priamo na katedrách a zároveň si prezrieť priestory, v ktorých výučba prebieha.

Budúcim vysokoškolákom-cestovateľom poskytovali informácie študenti zo spolku Erasmus Student Network. Kreatívnych aktivít chtivým budúcim vysokoškolákom boli sprístupnené aj priestory Mediálneho centra FF UKF a redakcie študentského časopisu Občas nečas.

„Na UKF sa hlásim, pretože je to jedna z mála univerzít na Slovensku, ktorá poskytuje štúdium masových médií, ktoré ma lákajú,“ hovorí mladá maturantka. A nie je jediná, ktorá si pestrú ponuku študijných odborov pochvaľovala. „Je to dobrá univerzita so zaujímavými možnosťami na štúdium,“ pridáva sa potenciálna študentka prírodovednej fakulty.

Podľa preplnených chodieb a rýchlosti, s akou sa míňali propagačné materiály, možno konštatovať, že UKF v Nitre aj naďalej zostáva pre maturantov atraktívnou možnosťou, hoci poniektorí svoj záujem predstierali z celkom jednoduchých dôvodov: „Stálo ma to len tridsaťsedem minút a mám ospravedlnenku na celý deň,“ zaznelo z úst mladučkej stredoškoláčky.

Nuž, nie každý využil DOD na našej univerzite naplno, my však držíme palce na prijímacích skúškach všetkým rovnako.

autorka: Lucia Šimová
foto: ukf.sk

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.