V treťom zápase play-off sa UKF dočkala výhry

Po prvých dvoch nevydarených zápasoch s favoritmi z Bratislavy si UKF pripísala vo vyraďovacej fáze prvý raz na svoje konto 3 body. Nitrianky to dokázali po domácej výhre nad Kežmarkom, v zápase stratili iba jeden set.

Aj počas olympijských hier je v plnom prúde finále slovenskej volejbalovej extraligy, v ktorom o celkové víťazstvo bojujú aj naše hráčky. Ich súperkami sú okrem Doprastavu Bratislava a Slávie Bratislava aj hráčky Oktanu Kežmarok, ktoré v sobotu zavítali na nitriansku palubovku.

volejbal UKF
Hráčkam z Kežmarku sa podarilo zápas poriadne zdramatizovať. Šťastie napokon stálo na strane Nitrianok

Po prvom zápase, v ktorom UKF podľahla Slávii v športovej hale SPU 1:3, zavítali hráčky spod Zobora na pôdu Doprastavu, kde prehrali s ešte vyšším rozdielom 3:0. Po týchto výsledkoch si nechceli volejbalistky UKF dovoliť ďalšie zaváhanie. To sa odzrkadlilo už hneď v prvom sete, ktorý domáce vyhrali s prehľadom o 10 bodov. Druhý set však ukázal, že Kežmarok neprišiel darovať na západ body zadarmo. Po skvelých prihrávkach a výbornej hre na sieti dokázal zdramatizovať priebeh zápasu a vo vyrovnanom sete napokon vyhrali s najtesnejším rozdielom a zápas sa prakticky začal odznova.

Bojovnosť Kežmarčaniek v druhom sete sa už však nepreniesla do toho ďalšieho, v ktorom celkovo uhrali len 12 bodov, a tak boli misky váh opäť naklonené pre Nitrianky. Vo štvrtom sete mali príležitosť dotiahnuť zápas do víťazného konca, čo sa im jednoznačne podarilo a duel tak celkovo skončil výsledkom 3:1.

volejbal UKF
Hráčky UKF zatiaľ na 3. mieste

UKF si tak na svoje konto pripísala prvé 3 body a v nadstavbe extraligy tak sídli na 3. mieste, kde zaostáva nad druhou Sláviou o 3 body, pričom majú naše hráčky zápas k dobru. Najlepšie má zatiaľ play-off rozohranú Doprastav, ktorý ešte ani raz neprehral a jednoznačne vedie ligu s 11 bodmi.

autor: Viktor Háber
foto: nitra.sme.sk

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.