Kultúrny detox: Február 2014

Mesiac február je v plnom prúde a popri valentínskom ošiali a zhone budete určite radi, ak si nájdete čas aj na iné veci ako nakupovanie darčekov. Vychutnajte si dobrú hudbu, precvičte si svoje jazykové schopnosti či zablúďte do galérie. Užite si februárovú Nitru nielen plnú lásky, ale aj kultúry a zábavy.

13. február : Čas na hudbu

.cas na hudbuAk je aj pre vás hudba liekom, rezervujte si chvíľu voľného času a navštívte synagógu v Nitre už tento štvrtok. Vaše hudobné zmysly príde potešiť český spevák Dan Bárta spolu s kapelou Illustratosphere. Tešiť sa môžete na spojenie starých i nových hitov v sprievode prvotriednych hudobníkov. Koncert sa začína o 19.00 hod. a vy by ste ho rozhodne nemali vynechať.

.

.nakupovaniu zdar16. február: Nakupovaniu zdar

Mestská tržnica si pripravila pre obyvateľov Nitry akciu s názvom Burza spotrebného tovaru. Ak máte chuť nakupovať, či dokonca predávať, navštívte mestskú tržnicu a určite neodídete s prázdnymi rukami. Burza prebieha od skorých ranných hodín až do obeda. Nákupy mimo obchodných centier sú už dnes skôr výnimkou než pravidlom, tak to skúste zmeniť.

angličtina trochu inak

20. február: Angličtina trochu inak

Navštívte kaviareň Libresso a otestujte si svoje jazykové schopnosti. Každý štvrtok máte šancu oprášiť svoju angličtinu pri šálke kávy či čaju. English speaking table je tu pre každého z vás. Či už máte skúseností viac, či menej, môžete si zlepšiť svoje jazykové zručnosti a  naučiť sa aj niečo nové. Nezabudnite, každý štvrtok o 17.00 hod.

tmavá pamäťfebruár-marec: Tmavá pamäť

Predstavte si tie najzaujímavejšie miesta vašej mysle či pamäti. Ak vám to ide len s ťažkosťami, nazrite do priestorov Nitrianskej galérie. V priebehu februára a marca si môžete prísť vychutnať čaro výstavy s názvom Dark memory. Autori Peter Bařinka a Michal Bôrik vám odhalia zákutia ľudskej mysle a spomienok. Nájdete aj vy na obrazoch či fotografiách vlastné spomienky? Vyskúšajte sami.

.

.ukáž čo dokážeš ty26. február-11. marec: Ukáž, čo dokážeš ty

Nitrianska synagóga sa stane miestom, kde budete môcť nájsť tvorbu nadaných mladých umelcov. Projekt s názvom Ukáž, čo dokážeš ty je príkladom toho, ako by mal vyzerať svet mladých ľudí. V stredu 26. februára o 18.00 hod. sa uskutoční vernisáž výstavy a o 19.00 hod. bude pokračovať koncertom mladých umelcov z rôznych regiónov Slovenska hrajúcich na strunové, ale aj exotické membránové nástroje.….

28. február: Undergroundový piatok

Posledný februárový deň si vo svojom diári vyznačte červenou, pretože vás čaká udalosť, na ktorú sa nezabúda. Môžete sa tešiť na koncert kultovej undergroundovej kapely Slobodná Európa v priestoroch Novej pekárne. Na začiatku koncertu vás naladí trnavská kapela Wilderness a potom sa môžete tešiť na hviezdu večera. Koncert sa začína o 21.00 hod., pribaľte si 6 eur, k tomu dobrú náladu a môžete vyraziť.

undergroundový piatok

autorka: Lenka Varchoľaková
ilustrácie: plagáty a logá podujatí

 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.