Zamilované dôvody alebo ako vyrobiť darček na Valentína

Ak vás omrzeli klasické jahodové lízanky v tvare srdca, plyšoví mackovia s nápismi „I Love you“ a iné gýčové valentínske marketingové zbytočnosti, použite svoje ruky! Máme pre vás tip na výrobu originálneho valentínskeho darčeka, ktorým vyjadríte konečne to, čo chcete.

Inšpirácií je na internete neúrekom. Napadlo by vám niekedy, že vyznáte lásku pomocou balíčka kariet? Nemáme na mysli žiadnu mágiu, len zaujímavý nápad na darček pre vašu polovičku. Vtip spočíva v tom, že potrebujete kôpku sedmových alebo kanastových kariet (to už záleží od množstva lásky, ktorú pociťujete) so zaujímavým dezénom na ich rubovej strane. Na každú hraciu kartu napíšete dôvod, prečo svoju lásku milujete a balíček zviažete stužkou do knižky, ktorá bude mať príznačný názov: 31 dôvodov, prečo ťa milujem.

Okrem toho si pripravte papier (kancelársky alebo farebný), nožnice, lepidlo, dierkovačku, obľúbené pero, červenú stuhu (šírka 0,5 – 1 cm).

 Zamilovane dovody, alebo ako vyrobit darcek na valentina, obr 1

Na hraciu stranu každej karty nalepte kúsok papiera. Takto vytvoríte plochu na písanie, jednotlivé strany zamilovanej knižky. Odložte si iba jednu kartu na titulnú stranu (žeby srdcové eso?)

Zamilovane dovody, alebo ako vyrobit darcek na valentina, obr 2

Každú kartu predierkujte pomocou dierkovačky. Vytvorte si šablónku, pomocou ktorej si dierky na kartách vyznačíte.

Zamilovane dovody, alebo ako vyrobit darcek na valentina, obr 3

Teraz na rad prichádza tá zamilovaná časť. Vezmite pero a porozmýšľajte nad tým, čo na svojej láske tak milujete. Nebojte sa osobných vyznaní, metafor, beletrizácie, osobných zážitkov  a ľúbezných opisov.

Zamilovane dovody, alebo ako vyrobit darcek na valentina, obr 4

Veľmi dôležitou časťou každej knižky je jej predná strana – titulka. Vyhrajte sa s ňou. Zapojte svoju fantáziu a napíšte na ňu ozdobným písmom 31 dôvodov, prečo ťa milujem (pri kanastových kartách tých dôvodov bude o trošku viac, presnejšie 53), polepte srdiečka alebo aj malú fotografiu.

Zamilovane dovody, alebo ako vyrobit darcek na valentina, obr 5

Potom jednotlivé strany knižky spojte do jedného celku. Cez vytvorené dierky pretiahnite červenú saténovú stuhu a urobte mašľu.

Zamilovane dovody, alebo ako vyrobit darcek na valentina, obr 6

Takto vyzerá vaša knižka, ktorá vyzná lásku netradičným spôsobom.

Zamilovane dovody, alebo ako vyrobit darcek na valentina, obr 7

Pre vytvorenie chvíľky napätia vložte hotovú knižku do obálky a potom s láskou podarujte. Na svete neexistuje osoba, ktorá by sa nepotešila niečomu tak milému a poetickému. Radosť z takéhoto darčeka sa bude stupňovať každou stranou a pretrvá ešte dlho po prečítaní úprimných slov.

Zamilovane dovody, alebo ako vyrobit darcek na valentina, obr 8

autorka: Veronika Miháliková
foto: autorka

 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.