Film Café Európa

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a mediálna spoločnosť Film Europe Media Company organizujú vo februári, marci a apríli sériu filmových projekcií a diskusií, ktoré zhliadnuté témy vyprovokujú, so spoločným názvom FILM CAFÉ EURÓPA.

Filmy budú premietnuté v Nitre, Bratislave a v Žiline. V Nitre sa budú projekcie a diskusie konať v Kinoklube Tatra Nitra, v Bratislave v Kine Film Europe v Pisztoryho paláci a v Žiline na Stanici Žilina – Záriečie.

Národný dom s kinom Tatra (1929)
Národný dom s kinom Tatra (1929)

Vo februári začneme oceňovaným, znepokojujúcim, kontroverzie vzbudzujúcim filmom nemeckého režiséra Davida Wnendta Bojovníčky (Die Kriegerin). Jeho hlavnou hrdinkou je 20-ročná Marisa, ktorá nenávidí imigrantov, židov, vojakov, vlastne “všetkých”, ktorí podľa nej spôsobujú “úpadok” jej krajiny. Preto je súčasťou neonacistickej skupiny a chce si nechať vytetovať portrét Adolfa Hitlera.

Pozvanka-Bojovnicky-Nitra.jpeg

Tento film bude premietnutý v utorok 11. februára v Kinoklube Tatra Nitra, v stredu 12. februára v Kine Film Europe v Bratislave a vo štvrtok 13. februára na Stanici Žilina – Záriečie.

V marci bude projekt pokračovať a tematicky sa bude venovať ženám. Pozývame Vás na projekciu filmového debutu talentovanej francúzskej herečky a režisérky Silvie Testud Život tej druhej (La vie d’une autre) s famóznou Juliette Binoche. Pozývame Vás sledovať príbeh, ktorý poskytne hlavnej predstaviteľke možnosť uvedomiť si, akou bola kedysi slobodnou dievčinou, letiacou svetom s ľahkosťou motýľa, a akou ženou sa postupne po rokoch manželstva a materstva stala. Film sa bude premietať v utorok 18. marca v Kinoklube Tatra Nitra, v stredu 19. marca v Kine Film Europe a vo štvrtok 20. marca tradične na Stanici Žilina – Záriečie.

Posledná téma cyklu projektu Café Film Europe bude venovaná našej budúcnosti v Európskej únii. Vybrali sme pre Vás najúspešnejší bulharský film po roku 1989 Mission London. Uvidíte excentrickú politickú satiru, ktorá sleduje úspešné i neúspešné pokusy nového veľvyslanca Varadina obnoviť činnosť Bulharskej ambasády v Londýne. Pri usporiadaní oslavy vstupu Bulharska do EÚ však musí čeliť ruskej mafii, neorganizovanému personálu, ale aj krásnej upratovačke, ktorá v noci pracuje ako striptérka. Film si budete môcť pozrieť v utorok 8. apríla v Kinoklube Tatra Nitra, v stredu 9. apríla v Kine Film Europe a vo štvrtok 10. apríla na Stanici Žilina – Záriečie.

Po každej projekcii bude diskusia Juraja Kušnierika s pozvanými hosťami o tom, či a ako to, čo vo filme uvidíme, súvisí so životmi nás všetkých na Slovensku a v Európe. Vstup na všetky projekcie je voľný.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

PR Film Café Európa

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.