Kultúrny detox: Marec 2014

Ak aj vám klopú na dvere termíny odovzdávania záverečných prác, tak ich ešte chvíľu nechajte čakať pred dverami, vylezte von oknom a poďte sa spolu s nami na chvíľu zabaviť. Aj keď je marec mesiacom kníh, nemusíte pri nich tráviť celý čas. Vychutnajte si lahodné jedlo, započúvajte sa do tónov kvalitnej hudby alebo navštívte galériu či divadlo. Srdečne vás pozývame.

Fašiangový jarmok v uliciach Nitry: 4. marec

Začnite  marec s úsmevom na tvári a rôznymi pochúťkami v ruke. Navštívte Svätoplukovo námestie a užite si pravé zabíjačkové hody na Fašiangovom jarmoku. Na námestí nebudú chýbať domáce zvieratá, konské záprahy či rôzne iné prekvapenia. Karnevalový pochod a skvelá hudba budú rozveseľovať návštevníkov po celý deň. Príďte si užiť jarmočnú atmosféru v uliciach Nitry.

fašiangový jarmok v uliciach Nitry

O mafiánoch: 5. marec

Navštívte spolu s nami kníhkupectvo Martinus v OC Centro a vypočujte si ďalší zo série zaujímavých rozhovor s rôznymi autormi. Tentoraz to bude beseda so slovenským spisovateľom Gustávom Murínom, ktorý vám predstaví príbehy z oblasti podsvetia a mafie. Titul s názvom Mafiáni – Krvavé príbehy: Zúčtovanie hovorí o mafiánskych klanoch pohybujúcich sa na Slovensku. Ak sa chcete dozvedieť viac, tak je pre vás táto beseda povinnou zastávkou. Už v stredu o 17.00 hod.

o mafiánoch

Staré hity, mladí speváci: 9. marec

Patríte medzi fanúšikov dobrej hudby? Vyskúšajte staré hity v podaní mladých spevákov, a to v Nitrianskej synagóge. Od 18.00 hod. máte možnosť vypočuť si koncert skupiny Slovak Tango. Mladí umelci a študovaní hudobníci vám predvedú, že 30. či 50. roky ešte stále z módy nevyšli. Nenechajte si ujsť túto jedinečnú udalosť a príďte povzbudiť mladé talenty.

staré hity, mladí speváci

Ako krajšie bývať?: 11. – 16. marec

V prípade, že hľadáte spôsoby, ako zútulniť vašu pochmúrnu izbu na internáte či poloprázdny byt, príďte si pozrieť 24. ročník výstavy Nábytok a bývanie 2014. V priestoroch Agrokomplexu nájdete rôzne moderné trendy a inšpirácie na zlepšenie bývania. Množstvo dizajnérov, obchodníkov, architektov a k tomu aj vy. Máte sa na čo tešiť.

Ako krajšie bývať

Spomienka na legendu: 12. marec

V Starom divadle sa stretnú významné osobnosti divadelnej, ako aj hudobnej scény a vy by ste mali byť pri tom. Egon Gnoth s kapelou E.G.O. Group uvedú koncert na počesť významnej osobnosti slovenskej kultúry Karola Spišáka. Samozrejme, nebudú chýbať herci Starého divadla a hostia František Kovár či šansonierka Emília Došeková. Zaspomínajte si aj vy. V Starom divadla od 19.00 hod.

spomienka na legendu

Nielen nahé telo, ale aj duša: marec – apríl 2014

Nitrianska galéria si pre vás aj v marci pripravila zaujímavú výstavu. Dorota Sadovská, nadaná slovenská autorka, prichádza s novým projektom pod názvom Nahotou tela aj mysle. Autorka sa zameriava najmä na prepojenie malieb s fotografiami, využíva inštalácie či videá a jej diela sú plné paradoxov. Z akého uhla pohľadu sa dá pozerať na človeka či jeho dušu? Výstava Doroty Sadovskej vám napovie viac.

nielen nahé telo, ale aj duša

Rockový koniec marca: 29. marec

A to v podaní nielen nadaných, ale aj zaujímavých hudobníkov. Užite si posledný marcový víkend na koncerte známej kapely Bijouterrier. Kapela v rámci turné s názvom SPJ spolu so skupinou Doga vystúpi v Novej pekárni. Na koncert sa môžete tešiť od 19.00 hod., vstupné je 5 eur. Zabavte sa a domov si odneste len dobrú náladu a úsmev.

rockový koniec marca

autorka: Lenka Varchoľaková
ilustrácie: plagáty, fotografie a logá podujatí

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.