Zamaskujte sa

Dlhé noci v róbach, benátske tradície lesku, pierok, čipky a tajomná identita na plesoch, ktorých dress code znie jasne: zamaskovať sa. Inšpirujte sa, zapojte fantáziu, vyhrňte si rukávy a vytvorte si škrabošku, ktorá charakterizuje len vás.

Ak vás ešte čaká zábavná noc plná tajov, pripravili sme pre vás inšpiratívny fotopostup pre vaše šikovné ruky a neobmedzenú fantáziu. Stačí vám nákup v hobby potrebách alebo papiernictve, kde objavíte kašírované papierové škrabošky, ktoré si dotvoríte podľa seba. Na dozdobenie odporúčame použiť komponenty, ktoré sa vám bežne povaľujú doma: cédečko alebo konárik s umelými jarnými kvetmi. To záleží už len od toho, či si vyberiete rolu disco rytierky, alebo jarnej víly.

Zamaskujte sa, obr 1

Ako sa robí maska pre disco rytierku?

Žena v tomto postavení vie ovládnuť krásu svetla a využije ho na to, aby jej patril celý tanečný parket. Pohľady totiž na nej visia ako na čarovnej disco guli, ktorá pohlcuje svetlo a vytvára z neho ohromný vizuálny zážitok. Presne tak sa bude správať mozaika vytvorená z kompaktného disku.

Zamaskujte sa, obr 2

Cédečko vložte do hrnca a zalejte ho vriacou vodou z rýchlovarnej kanvice. Obvykle sa skladá z dvoch častí. Ak ho necháte ponorené aspoň 5 minút, podarí sa vám ich oddeliť od seba. Pomôžte si spočiatku špendlíkom.

Zamaskujte sa, obr 3

Zamaskujte sa, obr 4

Pružnejšiu vrstvu cédečka, teda tú, ktorá má svoje typické sfarbenie, nastrihajte na malé kúsočky rôznych geometrických tvarov.

Zamaskujte sa, obr 5Následne ich pomocou transparentného lepidla (Herkules) a štetca postupne priliepajte na škrabošku tak, aby vám vznikla mozaika.

Zamaskujte sa, obr 6

Ak by ste ju chceli ozvláštniť, použite trblietavý prášok, ktorý nasypete na natreté lepidlové plôšky.

Zamaskujte sa, obr 7

Nezabudnite pripevniť na škrabošku stužky na zaviazanie alebo gumičku. Takto sa bude trblietať maska na plese.

Zamaskujte sa, obr 8

Ako sa robí maska pre Jarnú vílu?

Ak ste krehká romantička, ktorá si na ples oblečie šaty v pudrových tónoch, máme pre vás inú variantu.  Vystúpite z davu ako nežná princezná, ktorá miluje spev vtákov a kvetov. Vlastne, to povie za vás táto škraboška, ktorú zdobia ružové čerešňové kvietky a pierka spevavých letáčikov.

Zamaskujte sa, obr 9Umelé kvietky oberieme z konára a ich stredy pre vytvorenie väčšej honosnosti dozdobíme nalepovacími akrylovými ozdôbkami.

Zamskujte sa, obr 10

Do stredu škrabošky nalepíme tavnou pištoľou minimálne tri pierka. Masku zdobíme lepením kvietkov od stredu až ku krajom.

Zamaskujte sa, obr 11

Na kraje masky upevníme uzlíky saténovej stuhy, opäť s tavnou pištoľou.

Zamaskujte sa, obr 12

Tento rozkvitnutý skvost bude zdobiť milovníčku jari.

Zamaskujte sa, obr 13

autorka: Veronika Miháliková
foto: autorka

 

 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.