Nitrianske volejbalistky do play-off z tretieho miesta

Posledné kolo extraligovej základnej časti prinieslo pre hráčky spod Zobora ťažký súboj. Atraktívny duel ponúkol boj o tretiu pozíciu, ktorú si napokon vybojovali Nitrianky, aj keď posledný zápas prehrali.

Prvý marcový deň sa niesol v znamení posledných zápasov základnej časti volejbalovej extraligy v ročníku 2013/2014. Už týždeň pred tým bolo rozhodnuté o tom, že víťazom bodovania extraligy sa stane Doprastav Bratislava. Hráčky UKF chceli zabojovať o lepšiu tretiu postupovú pozíciu a revanšovať sa divákom za posledné dve prehry s bratislavskými klubmi.

Kežmarčanky mali ťažkú úlohu, ak chceli pomýšľať na pódiové umiestnenie, nesmeli v zápase stratiť ani jeden set. Po predposlednom kole totiž mali Nitrianky na konte 4 body a skóre 6:13, hráčky z východu Slovenska iba jeden bod a nelichotivé skóre 3:15. Ak by sa však Oktanu podarilo vyhrať zápas bez straty setu, posunul by sa na tretie miesto. Obidva tímy tak mali o čo hrať a už prvý set bol toho dôkazom.

Volejbalistky UKF 3

Po vyrovnanom úvode však taktovku definitívne na svoju stranu strhli Nitrianky. Po dlhej sérii víťazných bodov tak vyhrali prvý set 25:13 a už mohli oslavovať tretiu priečku. Zápas však musel byť dohraný. Hostky po vyhranom sete a tým pádom splnenej misii spohodlneli a do hry sa dostal Kežmarok a vyrovnal set. Hráčkam Oktanu narástlo sebavedomie, avšak aj hráčky Nitry chceli v poslednom zápase sezóny pred play-off dosiahnuť víťazstvo, a preto bol tretí set po celý čas vyrovnaný. S najtesnejším rozdielom ho však napokon pre seba získali východniarky.

Pre divákov to bol veľmi atraktívny súboj, plný krásnych smečov a ukážky správnej tímovej hry. V rovnakom znamení sa niesol aj posledný set, ktorým domáce potvrdili tesné víťazstvo 3:1, na tretie miesto im to však už nestačilo.

UKF Nitra tak dosiahla skvelé umiestnenie a vo vyraďovacej časti si zmerajú sily so šiestym tímom tabuľky Paneurópou Bratislava. Stretnú sa tak s hrateľným súperom, proti ktorému zabojujú o postup do semifinále a definitívneho súboja o medaily.

Oktan Kežmarok – UKF Nitra 3:1 (13:25, 25:22, 26:24, 33:31)